iPhone nasıl kapatılır?

-sponsor-

iPhone gibi bazı cihazların hem tuş kilidi hem de kapama tuşu aynı yerdedir. İphone’unuzu kapatmak için üstte bulunan tuş kilidi (kapama) tuşuna basık tutun. Karşınıza tuş kilidi ekranında çıkan kaydırma çubuğuna benzer kırmızı bir çubuk çıkacak (bu sefer üst tarafta). Kapatma çubuğunu kaydırarak iPhone’unuzu kapatabilirsiniz. 

iPhone nasıl açılır?

iPhone gene üst tuşa basık tutularak açılabilir.

iPhone3, iPhone4, iPhone5, iPhone5s ve diğer Apple marka cihazlar (iPad, ipod vb.) hepsi aynı şekilde kapanır ve açılır. iPhone’un açma kapama tuşu çalışmıyorsa iPhone’u nasıl kapatacağınız konusunda herhangi bir teknik yok. Bunun için şarjınızın bitmesini bekleyeceksiniz :)

Bu tuş başka ne işe yarar?

iPhone dondu diyelim. Elma çıkıyor ve öylece bekliyor.  O zaman yukarıda bulunan tuşa ve ekranda bulunan yuvarlak tuşa basılı tutarak iPhone’a format atabilirsiniz. Bu işlem iPhone’u silmez, sıfırlamaz, herhangi bir fotoğrafınız ya da rehberiniz silinmez. Sadece iPhone reset atma işlemidir.

Aynı zamanda iPhone ekran resmini (fotoğrafını) çekmek için gene bu tuş kullanılır. iPhone’un üstünde bulunan tuş ile ekranda bulunan yuvarlak tuşu bir sefer basıp bırakırsanız (ikisine birden) ekran resmini çekersiniz.

ayfon, aypon

1 YORUM

  1. iPhone için yeniden başlatmayı ayarlarda ekran ve Parlaklık/görüntü sen değiştirdiğinizde yeniden başlar

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz