Ana Sayfa Etiketler Ekran fotoğrafı çekme

ekran fotoğrafı çekme ile ilgili içerikler.


General Mobile Discovery Elite (2) ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

General Mobile Discovery Elite namı diğer Discovery 2 modeliyle diğer Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü almak ve yakaladığımız ekran görüntüsü kaydetmek pek ala mümkün. Ekran görüntüsü alma özelliğini içinde barındıran GM Discovery ile ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, Google Play’de Screenshoot alma programı aramaya gerek kalmadan işinizi yalnızca telefonunuzun SS alma (Ekran görüntüsü fotoğrafı çekme) ile halledebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma bulunduğunuz yerin ekran fotoğrafını çekerek telefonda Screenshoot albümüne eklenmektedir. Çektiğiniz fotoğrafları ve kaydetmek istediğiniz notu, komik bir yorumu ya da internette görüp de paylaşmak istediğiniz bir resmi ekran görüntüsü yakalama fonksiyonuyla halledebilirsiniz.

General Mobile Discovery ve GM Discovery Elite modellerinin her ikisinde de aynı özellikten faydalanarak ekran resminin fotoğrafını çekebilir ve telefonunuza otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Peki çektiğim fotoğraflar nereye kaydoluyor diye soracak olursanız yukarıda söylediğimiz gibi Dosyalarım > Screenshoot albümüne kaydediliyor. Discovery Elite telefonunda ekran görüntüsü alabilmek için yapmanız gereken basit işlem aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk önce ses kısma tuşuna hemen ardından telefonu kilitleme düğmesine aynı anda basılı tutmaktır.

general-mobile-discovery-elite-ekran-goruntusu-alma

HTC ekran görüntüsünü alma

iPhone ile hayatımıza giren telefon ekranının fotoğrafını çekme özelliği çok geçmeden Samsung, HTC, LG gibi bir çok modelde mümkün hale geldi. Ekranın resmini çekme özelliği ile ekranda o an ne görüyorsanız fotoğrafını çekebilirsiniz.

Oyun oynarken aldığınız yüksek puanın ekran görüntüsünü yakalayabilir, yazdığınız bir notu ya da size gelen bir mesajın resmini çekebilir, gelen çağrının ekran görüntüsünü o anda yakalayabilirsiniz.

HTC ekran görüntüsünün fotoğrafını çekme

Htc cihazınızın ekran görüntüsünü yakalamak için aşağıdaki yönlendirmeyi izleyin.

GÜÇ öğesini basılı tutun ve sonra home  öğesine basın. Bu şekilde ekranda ne görüyorsanız resmini çekmiş oldunuz.

Çektiğimiz ekran görüntüsü nereye kayıt edilir?

Ekran, Galeri içindeki Ekran çekimleri albümüne kaydedilir.

 

iPhone nasıl kapatılır?

iPhone gibi bazı cihazların hem tuş kilidi hem de kapama tuşu aynı yerdedir. İphone’unuzu kapatmak için üstte bulunan tuş kilidi (kapama) tuşuna basık tutun. Karşınıza tuş kilidi ekranında çıkan kaydırma çubuğuna benzer kırmızı bir çubuk çıkacak (bu sefer üst tarafta). Kapatma çubuğunu kaydırarak iPhone’unuzu kapatabilirsiniz. 

Sony Xperia Z3 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

Sony, Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefon olmakla beraber tüm modelleri size ekran görüntüsü alma ve kaydetme özelliği sunar. Bunun yanında ekran görüntüsü almak için Google Play uygulama mağazası üzerinden indireceğiniz uygulamalar sayesinde de ekran görüntüsü çekmeniz ve galeriye eklemeniz mümkün.

Ekran görüntüsü yakalama özelliğini ile aldığınız ekran karesi galerinize eklenir ve Sony Xperia Z3, resmi paylaşmanıza, üzerinde düzenleme yapmanıza olanak tanır. Ekran fotoğrafı çekmek için aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanarak ekran görüntü resmi alma işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

sony-xperia-z3-ekran-goruntusu-alma

Sony Xperia Z3 ekran resmi çekme ve kaydetme nasıl yapılır?

Cihazınızın üzerinde bulunan fiziksel tuşları kullanarak yapacağınız basit bir tuş kombinasyonu ekranınızın fotoğrafını çekmeyi sağlayacaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için resimde de gördüğünüz üzere Kilit Tuşu ve Ses Azaltma tuşunu kullanmanız gerekir.

Ekran resmi yakalamak için ses kısma ve telefon kilit tuşuna aynı anda basın.

sony-xperia-z3-ekran-goruntusu-alma-nasil-yapilir

Eğer bu işlemi doğru bir şekilde uyguladıysanız deklanşör sesi çıkar ve ekran görüntüsü galeriye kaydedilir. Ayrıca ekran fotoğrafı alındığına dair bildirim çubuğunda bilgilendirme yapılır. Sony Xperia Z3 ekran fotosu çekme işlemi gördüğünüz üzere oldukça basit bir işlemdir.


- sponsor -