Ana SayfaNasıl yapılır?Sony Xperia Z3 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

Sony Xperia Z3 ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

- Advertisment -

Sony, Android işletim sistemiyle çalışan bir akıllı telefon olmakla beraber tüm modelleri size ekran görüntüsü alma ve kaydetme özelliği sunar. Bunun yanında ekran görüntüsü almak için Google Play uygulama mağazası üzerinden indireceğiniz uygulamalar sayesinde de ekran görüntüsü çekmeniz ve galeriye eklemeniz mümkün.

Ekran görüntüsü yakalama özelliğini ile aldığınız ekran karesi galerinize eklenir ve Sony Xperia Z3, resmi paylaşmanıza, üzerinde düzenleme yapmanıza olanak tanır. Ekran fotoğrafı çekmek için aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanarak ekran görüntü resmi alma işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

sony-xperia-z3-ekran-goruntusu-alma

Sony Xperia Z3 ekran resmi çekme ve kaydetme nasıl yapılır?

Cihazınızın üzerinde bulunan fiziksel tuşları kullanarak yapacağınız basit bir tuş kombinasyonu ekranınızın fotoğrafını çekmeyi sağlayacaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için resimde de gördüğünüz üzere Kilit Tuşu ve Ses Azaltma tuşunu kullanmanız gerekir.

Ekran resmi yakalamak için ses kısma ve telefon kilit tuşuna aynı anda basın.

sony-xperia-z3-ekran-goruntusu-alma-nasil-yapilir

Eğer bu işlemi doğru bir şekilde uyguladıysanız deklanşör sesi çıkar ve ekran görüntüsü galeriye kaydedilir. Ayrıca ekran fotoğrafı alındığına dair bildirim çubuğunda bilgilendirme yapılır. Sony Xperia Z3 ekran fotosu çekme işlemi gördüğünüz üzere oldukça basit bir işlemdir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -