Ana SayfaHaberlerWhatsapp Web ve iPhone

Whatsapp Web ve iPhone

- Advertisment -

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Whatsapp pc sürümünü yayınlamış ve web üzerinden kullanma özelliğini duyurmuştu. Bu sayede artık mobil cihazınızda bulunan Whatsapp’ı bilgisayardan kullanma mümkün hale gelmişti. Ancak Whatsapp Web’in Android, Windows Phone, Blackberry ve Nokia S60 versiyonlarının geldiği ancak Whatsapp Web iOS yani iPhone için herhangi bir sürüm yayınlamadığı iPhone kullanıcılarını oldukça üzmüştü. Whatsapp Web’e buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Web iPhone için ne zaman gelecek?

Whatsapp Web (Bilgisayardan Whatsapp kullanma) indirme ihtiyacı duymadan tarayıcı üzerinden Whatsapp’a bağlanmanıza olanak sağlayan yeni bir özellik. Ancak bu özellik şimdilik iPhone için yok. iPhone kullanıcıları şimdilik sadece uygulamayı telefonlarına indirerek kullanabiliyor. iPhone için Whatsapp’ı buradan indirebilirsiniz. Peki Whatsap web iPhone için ne zaman gelecek?

whatsapp

Kullanıcıları için merak konusu olan bu konu ile ilgili Whatsapp’ın herhangi bir açıklaması olmadı. Muhtemelen bu problem iOS işletim sisteminin kendine has güvenlik yapısı olması. Çünkü bildiğiniz üzere iOS işletim sistemi oldukça kapalı yapıda bir işletim sistemi. Bu yüzden iPhone için uygulama yazmak ve bunu Apple Store’a kabul ettirmek Android ve Windows Phone’a göre çok daha zor. Kullanıcıların güvenliğini oldukça fazla düşünen Apple şirketi bu yüzden Whatsapp Web’in beta sürümünü biraz zamana bırakmış gibi. Ancak milyonlarca iPhone kullanıcısının bu özellikten mahrum kalmasını ne Apple ne de Whatsapp şirketi isteyecektir. Whatsapp’ın pc sürümünü indirmek ve iPhone için kullanıma sunmak mümkün olduğunda sizlere buradan duyuruyor olacağız.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -