Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi Mi Mix 2 nasıl format atılır?

Xiaomi Mi Mix 2 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Xiaomi Mi Mix 2, gücünü Snapdragon 835’ten alan ve Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle ön yüklü olarak gelen, ülkemizde en çok tercih edilen modellerden biri. Oldukça kullanışlı bir model olması ve pek çok avantaj sunmasının yanında Xiaomi Mi Mix 2’de de bazı problemler ortaya çıkabiliyor. Yani cihaz donma, yavaşlama, virüs bulaşması, yazılımın çökmesi, telefonun devredilmesi, tüm dosya ve verilerin kalıcı olarak silinmesi isteği gibi nedenlerle Xiaomi Mi Mix 2 formatlama ve fabrika ayarlarına geri döndürülmeye ihtiyaç duyabiliyor.

Peki Xiaomi Mi Mix 2 formatlamak ve fabrika ayarlarına döndürmek için ne yapmak gerekiyor? Cihazı sıfırlamak için hangi format yöntemlerini kullanabiliriz? Telefona format atmak için iki çeşit hard resetleme yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntemde tuşların kullanılması yoluyla format atılırken, diğer yöntemde “Ayarlar” üzerinden telefonu resetlemek mümkündür.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Xiaomi Mi Mix 2’ye format atmadan önce yedek almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Telefona format atmak işlem sonrasında tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Silinen dosyalar kurtarılamayacağından, sahip olduğunuz verileri yedeklemek dosyaları güvende tutmanızı sağlayacaktır.

Bunun yanında formatlama işlemi cihazdan cihaza farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada Android Nougat işletim sisteminin sıfırlanması süresince bir kesinti yaşamamak için, her ihtimale karşın şarj yüzdesini 50 ve üzeri olarak tutun.

Ayarlar üzerinden format atma

Ayarlar’ı kullanarak format atmak, format atmayı ilk kez deneyenler, hızlı ve kolay biçimde cihazı sıfırlamak isteyen kullanıcılar için sıkça tercih edilmektedir. Saniyeler içerisinde telefonu varsayılan ayarlara geri döndürmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Uyarı: Telefon sıfırlamak tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Lütfen verilerinizi yedekleyin.

 • Ayarlar > Sistem > Sıfırlama Seçenekleri’ye gidin.
 • Tüm veriyi sil (Sıfırlama) > Telefonu Sıfırla’ya gidin.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Tuşlar ile format atma

Hard resetleme olarak bilinen bu yöntem sayesinde telefonun açılmaması, logoda takılı kalması, desen kilidi ve pin şifrenin unutulması, kurtarma modu üzerinden temizlik yapılmak istenmesi gibi durumlarda sıkça tercih edilmektedir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • Ses arttırma ve güç tuşlarına birkaç saniye aynı anda basın.
 • Mi logosunu görünce tuşları bırakın.
 • “Wipe Reset” üzerine “Ses tuşları yardımıyla gelin” ve “Güç tuşu” ile seçim yapın.
 • “Wipe All Data” (Tüm veriyi süpür) üzerine gelin ve “Güç tuşu” ile seçim yapın.
 • “Yes” üzerine ses tuşları yardımıyla gelin ve “Güç tuşu” yardımıyla onaylayın.
 • Tebrikler Xiaomi Mi Mix 2 format atma işlemini başarıyla tamamladınız!

Xiaomi Mi Mix 2’ye format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun