Ana Sayfa Etiketler Xiaomi mi mix 2

xiaomi mi mix 2 ile ilgili içerikler.


Xiaomi Mi Mix 2 nasıl format atılır?

Xiaomi Mi Mix 2, gücünü Snapdragon 835’ten alan ve Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle ön yüklü olarak gelen, ülkemizde en çok tercih edilen modellerden biri. Oldukça kullanışlı bir model olması ve pek çok avantaj sunmasının yanında Xiaomi Mi Mix 2’de de bazı problemler ortaya çıkabiliyor. Yani cihaz donma, yavaşlama, virüs bulaşması, yazılımın çökmesi, telefonun devredilmesi, tüm dosya ve verilerin kalıcı olarak silinmesi isteği gibi nedenlerle Xiaomi Mi Mix 2 formatlama ve fabrika ayarlarına geri döndürülmeye ihtiyaç duyabiliyor.

Peki Xiaomi Mi Mix 2 formatlamak ve fabrika ayarlarına döndürmek için ne yapmak gerekiyor? Cihazı sıfırlamak için hangi format yöntemlerini kullanabiliriz? Telefona format atmak için iki çeşit hard resetleme yöntemi bulunmaktadır. İlk yöntemde tuşların kullanılması yoluyla format atılırken, diğer yöntemde “Ayarlar” üzerinden telefonu resetlemek mümkündür.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Xiaomi Mi Mix 2’ye format atmadan önce yedek almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Telefona format atmak işlem sonrasında tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Silinen dosyalar kurtarılamayacağından, sahip olduğunuz verileri yedeklemek dosyaları güvende tutmanızı sağlayacaktır.

Bunun yanında formatlama işlemi cihazdan cihaza farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada Android Nougat işletim sisteminin sıfırlanması süresince bir kesinti yaşamamak için, her ihtimale karşın şarj yüzdesini 50 ve üzeri olarak tutun.

Ayarlar üzerinden format atma

Ayarlar’ı kullanarak format atmak, format atmayı ilk kez deneyenler, hızlı ve kolay biçimde cihazı sıfırlamak isteyen kullanıcılar için sıkça tercih edilmektedir. Saniyeler içerisinde telefonu varsayılan ayarlara geri döndürmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Uyarı: Telefon sıfırlamak tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Lütfen verilerinizi yedekleyin.

 • Ayarlar > Sistem > Sıfırlama Seçenekleri’ye gidin.
 • Tüm veriyi sil (Sıfırlama) > Telefonu Sıfırla’ya gidin.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Tuşlar ile format atma

Hard resetleme olarak bilinen bu yöntem sayesinde telefonun açılmaması, logoda takılı kalması, desen kilidi ve pin şifrenin unutulması, kurtarma modu üzerinden temizlik yapılmak istenmesi gibi durumlarda sıkça tercih edilmektedir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • Ses arttırma ve güç tuşlarına birkaç saniye aynı anda basın.
 • Mi logosunu görünce tuşları bırakın.
 • “Wipe Reset” üzerine “Ses tuşları yardımıyla gelin” ve “Güç tuşu” ile seçim yapın.
 • “Wipe All Data” (Tüm veriyi süpür) üzerine gelin ve “Güç tuşu” ile seçim yapın.
 • “Yes” üzerine ses tuşları yardımıyla gelin ve “Güç tuşu” yardımıyla onaylayın.
 • Tebrikler Xiaomi Mi Mix 2 format atma işlemini başarıyla tamamladınız!

Xiaomi Mi Mix 2’ye format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Xiaomi Mi MIX 2 %93 ekran gövde oranıyla gelebilir

0

Geçtiğimiz yıl, Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi Mi MIX konsept tanıtımıyla hayranlarını şaşkına çevirmiş görünüyor. Mi MIX birkaç aydan beri piyasayı kasıp kavururken, Mi MIX 2 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Xiaomi kurucu ve CEO’su Lei Jun, Mi Mix 2’nin geliştirme aşamasında olduğunu ve Mi MIX’te olduğu gibi Fransız tasarımcı Philippe Starck ile çalıştığını doğruladı.

Çin’den gelen iddialara göre, Mi MIX 2 selefi Mi MIX’e kıyasla etkileyici özelliklerle karşımıza çıkabilir ve %93 gibi devasa oranda ekran gövde oranıyla gelebilir. Mi Mix’teki bu ekran gövde oranı %91.3’tü. Bu yüksek orana ilaveten, Mi MIX 2 LCD panel yerine çift kavisli AMOLED ekran ile gelecek.

Mi MIX ve Mi MIX 2 arasında diğer bir önemli farklılık ise parmak izi okuyucunun konumu. Mi Mix arkaya konumlandırılmış parmak izi okuyucu ile gelirken, Mi MIX 2’de parmak izi okuyucunun ekrana yerleşik olacağı ve bu sensörün Çinli şirket Goodix tarafından geliştirileceği iddia ediliyor. Apple’ın da bu yıl iPhone 8 amiral gemisi için bir benzer teknolojiyi kullanacağı tahmin ediliyor. Ancak Mi MIX 2’nin bu teknolojiyi kullanan ilk model olacağı düşünülüyor.

Yine de iddialar bunlarla sınırlı değil. Bir başka cepheden ise Mi MIX 2’nin parmak izi sensörünün ekran içine yerleştirilmeden, ekranın alt kısmında konumlandırılacağını ortaya atıyor. Ayrıca Mi MIX 2’nin selefiyle karşılaştırdığımızda birkaç ufak değişiklik içeren seramik gövde tasarımı ile geleceği konuşulmakta.

 

Mi MIX 2’nin çıkış tarihinin bu yılın ikinci çeyreğinde yer almasını bekliyoruz.