Xiaomi Mi Mix 2S formatlama nasıl yapılır?

-sponsor-

Xiaomi Mi Mix 2S, tüm modellerde olduğu gibi formata ihtiyaç duyabilen bir modeldir. Telefonda yavaşlama, donma, kasma ve virüs bulaşma gibi durumların görülmesiyle Xiaomi Mix 2S’e format atmanız gerekebilir. Bunun yanında format atmak için tüm verileri kalıcı olarak silme isteği, telefonun bir başkasına devredilmesi gibi durumlarda da cihazı varsayılan ayarlara döndürmek ve resetlemek doğru bir tercih olabilir.

Format atma pek çok problem için çözüm olabileceği gibi telefonun hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Mi Mix 2S’e format atmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Yazımız aracılığıyla tuşlar yardımıyla format veya ayarlar üzerinden format atmanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Xiaomi Mi Mix 2S’e format atmadan önce sizleri iki noktada bilgilendirmek isteriz. Birincisi, telefona format attığınızda yüklü olan tüm veriler kalıcı olarak silinecek ve bu dosyaları kurtarmak mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan, format atmadan önce mutlaka yedek almanız gerekmektedir. İkincisi, formatlama işleminin süresi cihaza göre farklılık göstermekte ve kimi cihazda uzun sürebilmektedir. Bu durumda her türlü olumsuz ihtimale karşı en az %40 ve üzeri şarj yüzdesiyle Mi Mix 2S’e format atmanızı öneriyoruz.

Ayarlar üzerinden format atma

Format atma noktasında fazla tecrübeli değilseniz, hızlı ve kolay biçimde format atmak istiyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz. Telefon açıkken, kapatmadan format atmak ve bunu “Ayarlar” üzerinden gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Uyarı: Telefon sıfırlamak tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Lütfen verilerinizi yedekleyin.

 • Ayarlar > Sistem > Sıfırlama Seçenekleri’ye gidin.
 • Tüm veriyi sil (Sıfırlama) > Telefonu Sıfırla’ya gidin.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Tuşlar ile format atma

Tuşlarla formatlama işlemi hard resetleme olarak bilinmektedir. Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürmek ve cihazı ilk günkü kullanıma getirmek gibi anlamlara gelmektedir. Telefonun açılmaması, logoda takılı kalması, pin & desen kilidinin unutulması, kurtarma modu üzerinden temizlik yapılmak istenmesi gibi durumlarda tercih edilmektedir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • Ses arttırma ve güç tuşlarına birkaç saniye aynı anda basın.
 • Mi logosunu görünce tuşları bırakın.
 • “Wipe Reset” üzerine “Ses tuşları yardımıyla gelin” ve “Güç tuşu” ile seçim yapın.
 • “Wipe All Data” (Tüm veriyi süpür) üzerine gelin ve “Güç tuşu” ile seçim yapın.
 • “Yes” üzerine ses tuşları yardımıyla gelin ve “Güç tuşu” yardımıyla onaylayın.
 • Tebrikler Xiaomi Mi Mix 2S format atma işlemini başarıyla tamamladınız!

Xiaomi Mi Mix 2S’e format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz