Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi Mi A2 Lite nasıl format atılır?

Xiaomi Mi A2 Lite nasıl format atılır?

- Advertisment -

Xiaomi Mi A2 Lite, ülkemizde rağbet gören modeller arasında yer alıyor. Günümüzde pek çok noktada kolaylık sağlayan ve işlemlerimizi gerçekleştirmemizi sağlayan A2 Lite’da bazen de her telefonda olduğu gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bunlardan biri de telefonun format atılmaya ihtiyaç duyulacak problemleri baş göstermesi. Xiaomi Mi A2 Lite’da kasma, donma, yavaşlama problemlerinin ortaya çıkması, telefonun formata ihtiyaç duyması, tüm bilgilerin kalıcı olarak silinmesi, virüs, korsan, casus yazılım vb. durumlardan dolayı Xiaomi A2 Lite’a format atmak doğru bir yol olacaktır.

Peki Xiaomi Mi A2 Lite nasıl format atılır? Cihazı formatlamak için hangi yöntemleri kullanabiliriz? Telefonu varsayılan ayarlara döndürmenin hızlı ve kolay yolu neler? Bu sorulara yazımızdan yanıt bulabilir, yazı aracılığıyla Xiaomi A2 Lite’ı fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Aşağıda telefon resetlemek için 2 yöntem bulunmaktadır. Sizin için uygun olan yöntemi seçerek sıfırlama işlemini başlatın.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Xiaomi Mi A2 Lite’a format attığınızda telefonda yüklü olan tüm veriler kalıcı olarak silinir ve sistem sıfırlanmış bir şekilde tekrar açılır. Bu telefonu hızlandırma ve güvenli kullanma bakımından uygun olabileceği gibi sahip olduğunuz tüm fotoğraf, video, rehber, uygulama, mesajlar ve diğer veriler kalıcı olarak silinecektir. Bu noktada Xiaomi Mi A2 Lite’a format atmadan önce mutlaka yedek almalısınız. Bunun yanında formatlama işlemi cihaza göre farklılık göstereceğinden telefonun kapanmaması, formatın yarıda kesilmemesi adına en az %50 şarj yüzdesine sahip olmalısınız.

Xiaomi Mi A2 Lite tuşlar ile format atma

Hard resetleme olarak bilinen tuşlar ile format atma sayesinde cihazınızdaki tüm verileri kalıcı olarak silmeniz ve cihazı sıfırlamanız mümkün. A2 Lite açılmaması, logoda takılı kalması, desen & PIN şifresinin unutulması, kurtarma ekranı üzerinden temizlik yapılması gibi durumlarda tercih edilmektedir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • Ses arttırma tuşuna basarken hemen ardından güç düğmesine basın ve aynı anda birkaç saniye boyunca basılı tutun.
 • Karşınıza Android Robot resmi gelecektir.
 • Ses arttırma tuşunu kullanarak “Recovery Mode” (Kurtarma Modu) üzerine gelin ve “Güç” düğmesi ile seçin yapın.
 • “Açılan pencerede” “Wipe data/factory reset” üzerine ses tuşları yardımıyla gelin ve “Güç düğmesi” ile onaylayın.
 • “Güç tuşu” ile “Yes”i seçin.
 • “Reboot System Now” üzerine gelin ve “Güç düğmesi” ile onaylayın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.
 • Tebrikler!

Xiaomi Mi A2 ayarlar ile format atma

İkinci bir Hard resetleme olarak yöntemi olarak bilinen bu işlem sayesinde Mi A2 Lite’a hızlı ve kolay format atmak mümkündür. Başlıktan da anlaşılacağı gibi “Ayarlar” üzerinden basit bir biçimde cihazı formatlayabilirsiniz.

 • Ayarlar > Sistem > Sıfırlama Seçenekleri’ye gidin.
 • Tüm veriyi sil (Sıfırlama) > Telefonu Sıfırla’ya gidin.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Xiaomi Mi A2 Lite’a format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -