Ana SayfaİncelemeXiaomi Mi Band 4 Akıllı Saat Özellikleri

Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Saat Özellikleri

- Advertisment -

Uyku takibi, bildirimleri/mesajları/aramaları görme, titreşim, farklı aktivitelerinizi takip edebilirsiniz.

50 metre suya kadar dayanıklılık sayesinde yüzerken de akıllı bilekliği kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sesli asistan Mi Band 4’ün önemli özelliklerinden bir diğeri.

Örneğin; müziği değiştir gibi komutlar yardımıyla sesli asistandan yararlanabilirsiniz.
Mi Band 4’ün batarya boyutu 135 mAh’e yükseltildi. Bu kapasite ile cihaz yine haftalar süren kullanım ömrü vadediyor.

Ek olarak Bluetooth 5, 0,95 inç 120 x 240piksel Çözünürlükte AMOLED Renkli Ekran, 5ATM suya dayanıklılık derecesi (50 metreye kadar), 135mAh pil ile tek bir şarjla 20 günden fazla dayanacak şekilde derecelendirilmiştir.

Özelliklerini okumuş olduğunuz Xiaomi Mi Band Akıllı bileklikten biraz bahsetmek istiyorum sizlere, fakat öncesinde Xiaomi markasından bahsetmek isterim. Dünyada pek çok kişi akıllı saatler ile çeşitli işlerini yapıyorlar. Birçok fırsat sunan akıllı saatler milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Xiaomi ise akıllı telefon ve akıllı saat üretici markalarından biri olarak yer almakta. Xiaomi Inc. Çin, Pekin merkezli dünyanın en büyük 4 akıllı telefon üreticisi.
Xiaomi, akıllı telefonlar, akıllı saatler, mobil uygulamalar, bilgisayarlar tasarlar,
geliştirir ve satışını yapar. Gelelim görüntüsü ve özellikleri bakımıdan Xiami Mi Band
Akıllı Saatlere…

Xiaomi Mi Band 4 ve önceki Xiaomi Mi Band Akıllı Saat Farkları Xiaomi Mi Band 4’ün tasarımı önceki Mi Band’lerden görüntü olarak farklı değil. Her iki model arasında en dikkat çeken şeylerden biri de hiç şüphesiz ekranları. Xiaomi Mi Band 3 ile aynı ekrana sahip Xiaomi Mi Band modelleri siyah-beyaz bir ekranla satışa sunulmuşlardı. Yeni model Xiaomi Mi Band 4 ile birlikte renkli ekrana geçilmesi pek çok kişi tarafından oldukça beğenildi. Renkli ekranlarla birlikte daha canlı, orijinal bir arayüz sunuldu. Ekran da yapılan büyüme, tasarım tarafında da bazı avantajları da beraberinde getirdi. Saatin eni yapılan ekran büyümesi ile birlikte 17,9 mm‘den 21,6 mm‘e uzuyor. Haliyle cihazın kalınlığı da değişmekte. Xiaomi Mi Band 3’ün 12 mm‘lik cihaz kalınlığı, yeni modelde 10,8 mm civarlarına kadar inmiş durumda. Ağırlığına baktığımızda ise 2,1 gram farkla Xiaomi Mi Band 3 modelinin avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Xiaomi Mi Band 4 modelinin ağırlığı 21,1 gram iken, Xiaomi Mi Band 3 modelinin ağırlığı 20 gram. Ayrıca yeni model de dikdörtgen yapısı ve plastik gövde malzeme yapısı önceki modellerle aynı. Xiaomi Mi Band 4 modelinin önceki modele göre getirdiği Bluetooth 5 teknolojisine geçiş yapılması. 5 teknolojisi önce ki modelde bulunan 4.2 teknolojisine göre daha az pil harcayarak, telefonunuzun piline önemli
bir fayda sağlıyor. Xiaomi Mi Band 4’te renkli ekrana geçiş yapılması, daha fazla güç tüketimi anlamına da geliyor. Bu nedenle Xiaomi Mi Band 3 modelinde bulunan 110 mAh batarya, Xiaomi Mi Band 4’te 135 mAh seviyesine kadar yükseltilmiş.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -