Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 işlemcisi, kamera, çıkış tarihi

-sponsor-

2018’e damgasını vuran markalar arasında yer alan Xiaomi firması 2019’u da aynı popülaritede geçirmeyi amaçlıyor. Xiaomi’nin önde gelen modelleri arasında yer alan Xiaomi Mi ve Mi Mix serisine yeni üyelerin dahil edilmesi yönünde çalışmalar sürüyor.

Xiaomi, Mi 9 ve Mi Mix 4 üzerinde yürütttüğü faaliyetleri devam ettiriyor. Çerçevesiz ekranla gelmesi beklenen modellerden Xiaomi Mi Mix 4 ve Mi 9 yüksek özellikler sunmanın yanında farklı teknolojiler sunabilir.

Her iki modelin de bazı kaynaklarca Snapdragon 855 çipseti ile geleceği ve 8 çekirdekle çalışacağı söyleniyor. Bunun yanında Mi Mix 4 ve Mi 9 3’lü kamera seti ile gelecek. Mi Mix 4’ün periskop lens özelliği sayesinde yüksek seviyede optik yakınlaştırma yapabileceği ortaya atılan bir diğer iddia. Bu özellik ile kayıpsız 10 kata kadar yakınlaştırma yapmak mümkün olacak.

Tüm bunlara ilaveten cihazların ekran üzeri parmak izi okuyucuya sahip olacağı, 6GB / 8GB / 10GB RAM kapasiteleriyle geleceği ortaya atıldı. Xiaomi Mi 9 modelinde ise arkada 48 MP çözünürlüğünde ana kameranın olması ve bunu 2 yardımcı kameranın desteklemesi bekleniyor.

Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 ne zaman çıkacak?

Xiomi firması tarafından kesin bir açıklama yapılmasa Mi 9 ve Mi Mix 4 çıkış tarihlerinin 2019’un ilk çeyreği olacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Xiaomi Mi 9 ve Mi Mix 4 modelleri 2019 yılına damgasını vurur mu?

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz