Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp'a kişiler nasıl ekleniyor? (Blackberry)

Whatsapp’a kişiler nasıl ekleniyor? (Blackberry)

- Advertisment -

Blackberry model cep telefonu kullanıyorsanız, Whatsapp uygulaması içerisinde kişileri kendi listenize dahil etmek için özel bir adım uygulamanıza gerek yoktur. Whatsapp uygulamasını kurduktan ve numaranızı aktif hale getirdikten sonra, kişiler listenize otomatik olarak eklenir.

Peki Whatsapp uygulamasında nasıl sohbet başlatabilirim?

  Blackberry model telefonunuzda Whatsapp içi arkadaşlarınızla sohbet etmek ve konuşmak istiyorsanız resimde gördüğünüz kırmızı alana dokunmanız yeterli. Bu bölümden arkadaş listesine erişebilir ve rehberinizde bulunan kişilerle sohbete başlayabilirsiniz.

whatsapp-arkadas-bulma-ekleme-nasil-2

Whatsapp’ta istediğim kişiyle nasıl konuşabilirim?

  Whatsapp uygulamasında rehberinizde olmayan kişilerle sohbet etmeniz mümkün değil. Ayrıca sohbet etmek istediğiniz kişinin Whatsapp uygulaması bulunmuyorsa onunla yine sohbet edemezsiniz.

Whatsapp uygulamasında yurtdışında yaşayan arkadaşlarımla nasıl konuşabilirim?

 Eğer karşı tarafta whatsapp uygulaması yüklü ise ve Türkiye’de yaşamıyorsa, onunla konuşabilmek için numarasının uluslararası formatta olması gerekiyor. Örneğin Türkiye’nin alan kodu 90, numaranızında 5551111111 olduğunu varsayarsak numaranız şu formatta olur: +905551111111. Bu örnek üzerinden yürüyecek olursak Almanya’da yaşayan bir arkadaşınızı Whatsapp’a ekleyebilmek için numarasını +49 ile başlayacak şekilde girmeniz gerekmektedir.

  Blackberry Whatsapp kurulumu nasıl yapılır?

Blackberry cihazınıza Whatsapp uygulamasını yüklemek istiyorsanız buraya tıklayın.

Android işletim sistemli cihazlardaki kişi ekleme ayarlarına göz atmak için buraya tıklayın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -