Whatsapp kişi ekleme (Android)

-sponsor-

Android işletim sistemli telefonunuzda Whatsapp uygulamasına arkadaşlarınızı ekleyebilir, sohbete başlayabilirsiniz. Whatsapp’ta kişi ekleyebilmek ve arkadaşlarınızla hemen sohbet etmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

Öncelikli olarak Whatsapp’e eklemek istediğiniz kişinin telefon numarasını rehberinize kaydetmeniz gerekiyor. Eğer telefonunuzun normal rehberine görüşmek ve sohbet etmek istediğiniz arkadaşınızın numarasını eklemezseniz kişiyi Whatsapp listenizde göremezsiniz.

İkinci adım, numarasını ekledim ama ona gönderdiğim mesajlar gitmiyor,sürekli sorunlarla hatalarla karşılaşıyorum diyorsanız numarasını eklediğiniz kişinin Whatsapp uygulamasını kullandığından ve telefonuna yüklü olduğundan emin olmanız gerekiyor. Arkadaşınızı Whatsapp uygulamasına davet edebilmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Menü tuşuna basın. Ayarlar> Kişiler’e gidip Arkadaşına Öner’e dokunun. Whatsapp davetini yollayın.

3. Arkadaşınız yurtdışında yaşıyorsa ve onu ekleyemiyorsanız numarası rehberinizde yanlış şekilde kayıtlı duruyor olabilir. Whatsapp’a Android işletim sistemli cihazlarda yurtdışında olan birini eklemek istiyorsanız kişinin telefon numarasının başına alan kodunu düzgün olarak yazmanız gerekiyor.

4.   Whatsapp’ta konuşma yapabilmek ve kişilerle sohbet edebilmek için telefon numaranızın karşı tarafta olması gerekiyor. Yani sadece sizde numarası olan biriyle Whatsapp içi görüşme yapamazsınız.

5-  Son olarak,  uygulamayı açın ve aşağıdaki adımları takip edin:

Menü tuşuna basın, Ayarlar’a buradan da Kişiler’e dokunun. Tüm kişileri göster’e gidin. Whatsapp’ta eklediğiniz kişi görünmüyorsa belki de gizlenmiş olabilir. Tüm kişileri göster özelliği ile  Whatsapp listenizdeki bütün herkesi görebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki işlemleri yalnızca Android işletimli Samsung Galaxy, HTC, LG, Casper Via, General Mobile Discovery, Sony Xperia, Huawei, Piranha ve diğer Android telefonlarda yapabilirsiniz.

Blackberry‘de nasıl arkadaş eklendiğine göz atmak için buraya tıklayın.

 

 

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz