Ana SayfaHaberlerÜcretli Google Gemini Pro tanıtıldı! Gemini nasıl kullanılır? Fiyatı ne kadar?

Ücretli Google Gemini Pro tanıtıldı! Gemini nasıl kullanılır? Fiyatı ne kadar?

- Advertisment -

OpenAI’nın ChatGPT ile başlattığı yapay zeka rekabetine Google, yeni bir hamleyle katıldı. Google’un Gemini Pro yapay zeka modeli, geliştiricilere ve kurumsal işletmelere odaklanarak üç farklı versiyonla piyasaya sürüldü: Ultra, Pro ve Nano.

Gemini AI diliyle çalışan bu yapay zeka, etkileyici 32 bin bağlam penceresiyle geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. 38 farklı dilde hizmet verebilme yeteneği ve 180’den fazla ülkede kullanılabilme özelliği ile dikkat çekiyor. Google Gemini Pro, arama, link gömme, anlamsal erişim, özel bilgileri kullanabilme ve sohbet gibi çeşitli işlevlere destek sağlıyor. Yazılım geliştirme kiti (SDK) ise Python, Android (Kotlin), Node.js, Swift ve JavaScript destekleriyle çeşitlilik sunuyor.

Ücretsiz sürümü dakikada 60 istekle sınırlanan Gemini Pro, ücretli versiyonunda her 1.000 karakterlik girdi için $0,00025, 1.000 karakterlik çıktı için $0,0005 ve görsel başına $0,0025 gibi bir ücretlendirme modeli benimsemiş durumda. Google, geliştiricilerden ve kuruluşlardan gelecek geri bildirimlerin, modelin performansını daha da artırma konusunda kritik bir rol oynayacağını ifade ederek yeni yapay zeka modelini kullanıcılara sundu.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -