Ana SayfaiPhoneiPhone 6 ekran döndürme ayarı

iPhone 6 ekran döndürme ayarı

- Advertisment -

Telefonların dikdörtgen yapısından dolayı ekranı yan tutmak bizlere daha büyük video izleme, fotoğrafları daha büyük görme gibi kolaylıklar tanıyor. Ancak ekranı yan çevirdiğimizde dönüyor olması bazı durumlarda istemediğimiz bir özellik olabiliyor.

iPhone 5 ekranı yan döndürme özelliğinin kapatılması isimli yazımızda anlattığımız gibi yatarak mesaj yazma gibi durumlarda ekranın yan dönme özelliğini kapatmak isteyebiliyoruz. Bu yazımızda sizlere iPhone 6 ve iPhone 6 plus ekranın yan dönme özelliğinin kapatılması hakkında bilgi vereceğiz.

iPhone’un iOS 7 güncellemesi ile hayatımıza yeni bir menü girdi. Tuş kilidinizi açtıktan sonra ekranı parmağınız ile alttan yukarı doğru ittiğinizde size sık kullandığınız ayarları içeren bir menü açılıyor. Aşağıda resimli anlatımda göreceğiniz üzere bu menüden sadece iPhone 6 ekran döndürme özelliğinin kapatılması değil daha bir çok ayar bulunuyor. Bu menüden iOS 7, iOS 8, iOS 8.1 ve üzeri kullanan iPhone kullanıcıları aşağıdaki ayarları yapabilir.

Uçak modu açma kapama

Wirelles bağlantı ayarları

Bluetooth ayarları

Gece modu açma kapama

Ekran parlaklığı

Müzik dinleme menüsü

El feneri

Zamanlayıcı

Hesap makinesi

Fotoğraf makinesi kısa yolu

Aynı şekilde ekran yan döndürme özelliğinin açılması ve kapanması gene bu menüden gerçekleşmektedir.

iphone-ekran-döndürme

Menünün sağ üstünde bulunan kilit işareti Döşey Yöne Kilitleme yani telefonu yan çevirince ekranın dönmesi özelliğinin açılması ve kapanmasına yarar. Eğer açık ise ekranınız yan tuttuğunuzda döner, kapalı ise iPhone 6 yan duruyor olsa da ekran yan dönmez.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -