Ana SayfaHaberleriOS yeni güncelleme 8.1.3'ü yayımladı

iOS yeni güncelleme 8.1.3’ü yayımladı

- Advertisment -

Apple, iOS işletim sistemindeki sorunları düzeltmek ve bazı uygulamaların daha az yer kaplamasını sağlamak için önemli bir güncelleme yayınladı. 8.1.3 versiyonu altında gelen paketin boyutu 247 MB.

8.1.3 güncellemesinde neler var?

iOS 8.1.3 güncellemesi içerisinde önemli diyebileceğimiz düzeltmelerin başında mesajlar, FaceTime ve Spotlight geliyor. Bundan böyle Mesajlara veya FaceTime’a giriş yaparken Apple kimliğini parolası girmeyi engelleyen sorun ortadan kalkıyor.

Bunun yanında Spotlight’ın uygulama içerisindeki sonuçları göstermemesi ve hata vermesi de yine Apple tarafından çözüldü.

iOS 8.1.3 güncellemesi ile birlikte cihazınızın sistem dosyaları artık daha az yer kaplayacak ve cihazın performansında ufak bir artış sağlayacak. microSD kart desteği bulunmayan iPhone ve iPad modellerinin depolama alanındaki boşluk biraz daha artacak.

Apple, iPad kullanıcılarını da düşünerek çoklu görev hareketleriyle ilgili açığa çıkan bir sorunu düzelttiğini açıkladı. Artık çoklu görev hareketlerinin çalışmasında meydana gelen ve çalışmayı engelleyin problemlere veda ediyoruz.

Bu düzeltmenin yanında eğitim için daha fazla ayarlama (konfigürasyon) seçeğine sahibiz.

ios-8-1-2-guncelleme-iphone-ipad-apple

iOS güncellemesi nasıl yapılır?

iOS güncellemesi yapmak ve iOS işletim sisteminin son sürümünü cihazınıza indirmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip etmeniz yeterli. Dilerseniz iTunes programını kullanarak da bilgisayarınız üzerinden iPhone akıllı telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.

iOS 8.2 güncellemesi ne zaman gelecek?

Henüz kesin bir dille açıklama yapılmasa da, cihaz ile güncelleme yayınlamayı gelenek haline getiren Apple’ın iOS 8.2 güncellemesini Mart ayında kullanıcılarına sunacağı tahmin ediliyor. Bu arada 8.2 güncellemesi ile birlikte Apple Watchların gelecek.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -