Ana SayfaGeneral MobileGeneral Mobile 4G Hard Reset (Format) Nasıl Atılır !

General Mobile 4G Hard Reset (Format) Nasıl Atılır !

- Advertisment -

Cihazınızdaki donma sorunu, ekran kilidi sorunu, yeterli hafıza olamaması  ve  unutulan ekran şifresi, unutulan desen şifresi gibi problemlere çözüm bulabilirsiniz. General Mobile 4G format atma işlemini yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor aşağıda detaylıca anlatmaya çalıştık.

Eğer format atmanıza rağmen telefonunuzda kasma problemi devam ediyorsa ya da sarjı az gidiyor ve ısınıyorsa mutlaka bir servis yetkilisi ile görüşün. Gene uygulama yükleme problemlerinde telefonunuza format atabilirsiniz. Cihazınızın sıfırlanması telefonun garanti süresini kesinlikle etkilemez.

Telefonun desen kilidi unutulduysa desen kilidini açmak için de (parmaklı tuş kilidi) format yani hard reset atabilirsiniz.

Önemli!

General Mobile 4G format atma işlemine başlamadan önce telefonunuzun sarjının %50 üzeri olmasına dikkat edin. Format sırasında eğer şarjınız biterse yazılım yükleme sırasında hata alabilirsiniz ve bu telefona zarar verir. Eğer mümkünse telefon şarja bağlı olmalıdır.

Telefona format atma sırasında tüm resimler, müzikler ve rehber silinir. Silinen şeylerin geri getirilmesi hemen hemen mümkün değildir. Bu yüzden telefon sıfırlama işlemine başlamadan önce kesinlikle yedek alın.

General Mobile 4G hard reset (format) nasıl atılır?

Telefonunuzu tamamen kapatın ve aşağıdaki görselde olduğu gibi format atma tuşlarına basılır tutun. General Mobile format atma kısayol tuşları ses açma+güç tuşu dur. Bunların ikisie birlikte basılı tutun. Güç tuşu telefonu açıp kapattığımız ve tuş kilidini kitlediğimiz tuştur. general mobile 4 g kopya

Tuşlara basılı tutarken cihazınız açılacaktır. Cihaz açılır açılır açılmaz parmaklarınızı çekin. Karşınıza format atma ekranı gelecektir. Burada yazılımın arka planında yapacağınız işlemlerin menüsünü göreceksiniz. Eğer menüleri tanımıyorsanız kesinlikle burada bilinçsiz işlem yapmayın telefona kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Devamında ses açma kapa tuşları ile menülerden Recovery seçeneğine gelin. Ses kısma tuşuna basarak giriş yapın. Ekranda Android logosu ve komut yok yazısı gelecektir.

Güç tuşuna basılı tutun ve basılı tutarken ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın. Açılan ekranda ses açma ve kapama tuşları ile wipe data / factory reset menüsünün üzerine gelin ve güç tuşu ile giriş yapın.

Açılan ekrandan yes / erase all user data seçenğini güç tuşu ile seçin. Bu aşamadan sonra işlem tamamlanmış ve telefonunuz fabrika ayarlarına geri döndürülmüştür.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -