Ana Sayfa Etiketler Hard reset

hard reset ile ilgili içerikler.


General Mobile 4G Hard Reset (Format) Nasıl Atılır !

Cihazınızdaki donma sorunu, ekran kilidi sorunu, yeterli hafıza olamaması  ve  unutulan ekran şifresi, unutulan desen şifresi gibi problemlere çözüm bulabilirsiniz. General Mobile 4G format atma işlemini yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor aşağıda detaylıca anlatmaya çalıştık.

Eğer format atmanıza rağmen telefonunuzda kasma problemi devam ediyorsa ya da sarjı az gidiyor ve ısınıyorsa mutlaka bir servis yetkilisi ile görüşün. Gene uygulama yükleme problemlerinde telefonunuza format atabilirsiniz. Cihazınızın sıfırlanması telefonun garanti süresini kesinlikle etkilemez.


Telefonun desen kilidi unutulduysa desen kilidini açmak için de (parmaklı tuş kilidi) format yani hard reset atabilirsiniz.

Önemli!

General Mobile 4G format atma işlemine başlamadan önce telefonunuzun sarjının %50 üzeri olmasına dikkat edin. Format sırasında eğer şarjınız biterse yazılım yükleme sırasında hata alabilirsiniz ve bu telefona zarar verir. Eğer mümkünse telefon şarja bağlı olmalıdır.

Telefona format atma sırasında tüm resimler, müzikler ve rehber silinir. Silinen şeylerin geri getirilmesi hemen hemen mümkün değildir. Bu yüzden telefon sıfırlama işlemine başlamadan önce kesinlikle yedek alın.

General Mobile 4G hard reset (format) nasıl atılır?

Telefonunuzu tamamen kapatın ve aşağıdaki görselde olduğu gibi format atma tuşlarına basılır tutun. General Mobile format atma kısayol tuşları ses açma+güç tuşu dur. Bunların ikisie birlikte basılı tutun. Güç tuşu telefonu açıp kapattığımız ve tuş kilidini kitlediğimiz tuştur. general mobile 4 g kopya

Tuşlara basılı tutarken cihazınız açılacaktır. Cihaz açılır açılır açılmaz parmaklarınızı çekin. Karşınıza format atma ekranı gelecektir. Burada yazılımın arka planında yapacağınız işlemlerin menüsünü göreceksiniz. Eğer menüleri tanımıyorsanız kesinlikle burada bilinçsiz işlem yapmayın telefona kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Devamında ses açma kapa tuşları ile menülerden Recovery seçeneğine gelin. Ses kısma tuşuna basarak giriş yapın. Ekranda Android logosu ve komut yok yazısı gelecektir.

Güç tuşuna basılı tutun ve basılı tutarken ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın. Açılan ekranda ses açma ve kapama tuşları ile wipe data / factory reset menüsünün üzerine gelin ve güç tuşu ile giriş yapın.

Açılan ekrandan yes / erase all user data seçenğini güç tuşu ile seçin. Bu aşamadan sonra işlem tamamlanmış ve telefonunuz fabrika ayarlarına geri döndürülmüştür.

LG G Pro 2 nasıl format atılır?

0

LG G Pro 2, Android akıllı telefona sahipseniz aşağıdaki adımları izleyerek nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz. Telefonunuza virüs bulaştığını, cihazın yavaşlamaya ve donmaya başladığını düşünüyorsanız fabrika ayarlarına geri döndürme işlemini uygulayabilirsiniz. Son derece basit olan iki farklı yöntemden dilediğinizi tercih ederek LG G Pro 2 resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uyarı: Sıfırlama, hard reset işlemleriyle beraber tüm verileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu yüzden yedek almanızı öneriyoruz.lg-g-pro-2-resim-anlatim

Fiziksel tuşları kullanarak resetleme:

 • Telefonu kapalı konumda tutun.
 • Ses kısma ve telefonu açma kapama tuşuna aynı anda basın.
 • LG logosu çıkacaktır. Logo çıkınca power tuşundan parmağınızı çekin ve ardından tekrar basın.
 • Factory Hard Reset bölümü açıldığında yine tuşa dokunmayı bırakın.
 • Sıfırlamayı başlatmak için tekrar power’a basın.

Cihaz içi format nasıl atılır?

 • Telefon açıkken format atmak için Ayarlar > Yedekle & Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun.
 • Format atma işlemi başlatılacaktır.

LG G Pro 2 format atma ile ilgili yaşadığınız problemleri ve karşılaştığınız hataları yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

LG G Flex format nasıl atılır?

0

LG G Flex akıllı telefona sahipseniz bu yazımızdan yararlanarak nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz. Telefon yavaşlaması, donma, yazılım çökmesi ve zararlı dosyaların bulaşması (virüs) gibi durumlarda format atabilir, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Format ve hard reset atma işlemleri LG G Flex modeli için oldukça kolay bir işlemdir.

Bilgi: Format sonrasında tüm veri ve uygulamaların kalıcı olarak silineceğini unutmayın. Bu yüzden LG G Flex’i fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce yedek almanızı tavsiye ediyoruz.

Format atma nasıl yapılır?

 • Cihazınızı kapalı konuma getirin.
 • Ses kısma ve telefonu açma kapama tuşuna aynı anda basın.
 • Karşınıza LG logosu çıkacaktır.
 • Logo çıktığı anda power (açma kapama) tuşunu bırakın ve ardından tekrar basın.
 • Factory Hard reset bölümüne ulaştığınızda tekrar aynı tuş ile sıfırlamayı onaylayın.

Bilgi: Format işlemini iptal etmek isterseniz herhangi bir tuşa basmanız yeterli olacaktır.

Videolu anlatım aracılığıyla da nasıl resetleneceğini öğrenebilirsiniz:

Fiziksel tuşları kullanmak yerine Ayarlar menüsünden:

> Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.

> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun.

> Cihazınız açık durumdayken format atın.

Yaşadığınız sorunları ve karşılaştığınız hataları yorum bölümünden yardım almak üzere belirtebilirsiniz.

Lumia 530 nasıl format atılır? (Hard reset)

Nokia Lumia 530 model telefonunuzu yavaşlama, sistem çökmesi, yazılım hatası, virüs bulaşma, donma gibi durumlara karşı formatlayabilirsiniz. Bu tarz olumsuzluklara karşı cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek en mantıklı adım olacaktır.

Bilgi: Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınızda telefonunuzdaki uygulamalar, görseller, videolar da dahil olmak üzere tüm verileriniz otomatik olarak silinir. Format atmadan önce cihazınızdaki dosyaları yedek almanızı öneririz. Böylelikle  yedeği içe aktararak telefonunuzdaki dosyalarınıza kavuşabilirsiniz.

Lumia 530 format atma işlemi için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Ayarlar üzerinden sıfırlama:

 • Ayarlar > Hakkında’ya gidin.
 • Telefonu Sıfırla’ya dokunun.
 • Fabrika Ayarlarına döndürme işlemini başlatın.

Fiziksel tuşları kullanarak format atma nasıl yapılır?:

 • Telefon açılmıyorsa ve cihaz donuyorsa fiziksel tuşlarla format atabiliriz.
 • Telefonunuz kapalı konumdayken ses kısma ve telefonu açma tuşlarına basın.
 • Ünlem işareti çıktığında ses arttırma, ses azaltma, telefon açma ve ses azaltma tuşlarına sırasıyla basın.
 • Format atma işlemi başlatılacak ve telefonunuz sıfırlanacaktır.

Lumia 530 format nasıl atılır videolu anlatım

Hard reset atma, format, sıfırlama ve fabrika ayarlarına geri döndürme işlemleri ile ilgili sorunlarınızı yorum bölümünden destek almak üzere dile getirebilirsiniz.

Lumia 525 nasıl format atılır?

0

Lumia 525 model Windows Phone işletim sistemli bir akıllı telefona sahipseniz ve cihazınızın yavaşladığını düşünüyorsanız format atma işlemini uygulayabilirsiniz. Bunun yanında donma, yazılım güncelleme hatası, yazılım çökmesi, virüs bulaşma gibi durumlarda format atmayı tercih edebilirsiniz. Format atmanın nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Dilerseniz videolu anlatımı izleyerek de nasıl format atacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bilgi: Format işleminden sonra telefonunuzda mevcut olan görseller, veriler ve uygulamalar otomatik olarak silinir. Dosya kaybının önüne geçmek için telefonunuzu yedek almanızı öneriyoruz.

Lumia’yı iki şekilde fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. İlk olarak Nokia Lumia 525 standart ayarlar ile fabrika ayarlarına sıfırlama:

 • Ayarları kullanarak telefonu sıfırlayabilirsiniz.
 • Ayarlar > Hakkında > Telefonu Sıfırla’ya giderek sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fiziksel tuşları kullanarak hard reset atma (ikinci yöntem):

 • Telefonunuzu kapalı konumda tutun.
 • Ses kısma ve kamera tuşuna basılı tutarken aynı anda açma tuşuna da basın.
 • Lumia logosu çıktığında açma tuşuna basmayı bırakın ve ses azaltma ile kamera tuşuna basmaya devam edin.
 • Telefon sıfırlama işlemi başlatılacak, otomatik olarak format atılacaktır.

Videolu anlatım:

https://www.youtube.com/watch?v=Xtr_ca9AF00

Format atma işlemini gerçekleştiremediyseniz yorum bölümünden destek alabilirsiniz.

Samsung Star s5230 format nasıl atılır?

Samsung Star s5230 model cihazınızın yavaşladığını, eskisi gibi hızlı çalışmadığını düşünüyorsanız format atma işlemini uygulayabilirsiniz. Yine virüs bulaşması, kasma, donma gibi sorunlara karşın telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek en mantıklı adım olacaktır. Telefonunuzu sıfırlamak ve format atmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

1. Yöntem:

 • Ayarlar > Genel > Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika Ayarlarına Dön’e dokunun.
 • Format atma işlemi başlatılacaktır.

2. Yöntem:

 • Tuş bölümüne gelin.
 • *2767*3855# ‘yi tuşlayın ve onaylayın.
 • Hard reset atma işlemi başlatılacaktır.

Samsung Wave M s7250D nasıl format atılır?

Samsung Wave M S7250 cihaza sahip olan kullanıcılar aşağıdaki adımları izleyerek cihazlarına format atabilir. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek için basit bir işlem uygulayacağız. Ancak fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığımızda telefonumuzda bulunan tüm veriler kalıcı olarak silinecektir. Bu yüzden format atmadan önce telefonunuzdaki dosyaları yedek almanızı öneririz.

Hard reset atma yöntemi:

 • Ayarlar > Genel’e gidin.
 • Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Dön’e basın.

samsung-wave-nasil-format-atilir

İkinci adım ise kod kullanarak sıfırlama:

 • Telefonun tuş takımı bölümüne gelin.
 • *2767*3855# tuşlayalım ve onaya basalım.
 • Formatlama otomatik olarak başlatılacaktır.

Videolu anlatıma göz atarak da nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz.

General Mobile Discovery Elite format nasıl atılır?

Eğer cihazınıza virüs bulaştıysa, yazılım problemi yaşıyorsanız veya telefonunuz ilk günkü gibi performans göstermiyorsa, yavaşlama, donma, kasma durumlarına karşı formatlama işlemini tercih edebilirsiniz. Bu anlatım ile yalnızca General Mobile Discovery Elite modellerine format atabilirsiniz.

Bunun yanında format atmak için ayarları kullanamıyorsanız, telefonunuz açılmıyorsa fiziksel tuşları kullanarak hard reset atabilirsiniz.

Uyarı: Format Atmadan Önce telefonunuzdaki tüm verileri yedek almanızı tavsiye ediyoruz. Format atma işlemi sonrasında tüm dosyalarınızın, uygulamalarınızın ve diğer verilerinizin kalıcı olarak silineceğini, herhangi bir işlem ile bu dosyaları geri alamayacağınızı unutmayın.

General Mobile Discovery Elite model akıllı telefonunuzun verilerini fabrika ayarlarına geri döndürmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Discovery Elite format atma nasıl yapılır?

 • Sıfırlamaya başlamadan önce telefonun kapalı konumda olduğundan emin olun.
 • Ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basın.
 • G.M. logosun gördüğünüzde güç düğmesini bırakın.
 • Recovery menüsü geldiğinde ses azaltma tuşunu kullanarak “Wipe Data Factory Reset’in üzerine gelin.
 • Güç düğmesine basarak bu özelliği onaylayın.
 • Yine ses kısma tuşunu kullanarak “Yes delete user all”ın üzerine gelin, güç düğmesi (power)’ne basarak onaylayın.
 • Formatlama işlemi başlayacaktır.

Diğer format atma yöntemi:

 • Telefonunuz kapalı durumdayken Ses Açma ve Telefon açma kapama tuşuna basılı tutun.
 • Factory Mode ekranı açıldığında ses kısma tuşunu kullanarak Clear eMMC üzerine gelin ve Power (Güç) tuşuna basın.
 • Formatlama işlemi başlayacaktır. Eğer tekrardan Factory Mod menüsüyle karşılaşırsanız ses azaltma tuşunu kullanarak “Reboot”a gelin ve Power tuşuyla onaylayın.

Bu işlemler sizi tatmin etmediyse videolu anlatımı izleyerek yardım alabilirsiniz:

Samsung Galaxy Tab 4 format nasıl atılır?

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 kullanıcıları telefonlarına format atabilir ve cihazlarını sıfırlayarak ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirler. Eğer cihazınıza virüs bulaştıysa, yazılım problemleri ortaya çıktıysa hard reset atma yöntemini deneyebilir, cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

UYARI:    Galaxy Tab 4 7.0’e format attığınızda mevcut olan tüm dosyalar, fotoğraflar, videolar ve uygulamalar silinir. Bu yüzden format atma işlemini uygulamadan önce cihazınızdaki verileri yedek almanızı öneriririz.

Fabrika ayarlarına geri döndürmek ve cihazı sıfırlamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Ayarlar menüsü üzerinden fabrika ayarları:

 • Menü > Ayarlar’a gidin.
 • Yedekle ve Sıfırla’ya basın.
 • Fabrika ayarlarına sıfırla’ya dokunun.
 • Cihazı Sıfırla ve Tümünü Sil’e basın.

Tuşları kullanarak telefon sıfırlama ayarları:

 • Eğer telefonunuz açılmıyorsa ve ayarlara giremiyorsanız fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini telefonun fiziksel tuşlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bunun için Ses arttırma ve Home tuşuna basın.
 • Aynı anda Power (telefon açma/kapama/kilit) tuşuna basın.
 • Telefonunuz açıldığında Power tuşunu bırakın.
 • Android Logosu çıktıktan sonra diğer tuşları bırakın.
 • Ses kısma tuşunu kullanarak “Wipe Data / Factory Reset”e gelin.
 • Onaylamak için Power’a ve ardından Yes’i seçerek Power’a tekrar basın.
 • Reboot System Now (Sistemi şimdi resetle)’yi seçin ve Power tuşuna basın.

Videolu anlatımdan yararlanarak nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz.

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 nasıl format atılır: Videolu anlatım.

Casper Via V4 format atma nasıl yapılır?

Telefonunuz ile ilgili virüs bulaşma, yavaşlama, hızlandırma ve eski haline getirme gibi durumlar için format atabilir, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Eğer Casper Via V4 model akıllı telefona sahipseniz aşağıdaki adımları uygulayarak format atma işlemini gerçekleştirebilir, cihazınızı ilk günkü haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefona hard reset atmadan önce dosyalarınızı yedek almayı unutmayın. Format atma ve telefonu fabrika ayarlarına geri döndürme işleminden sonra telefon hafızasında yer alan tüm dosyalarınız sileneceğinden sahip olduğunuz fotoğraf, video, uygulama gibi verileri yedeklemeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunun yanında şarj yüzdesinin en az %50 olmasına dikkat edin.

casper-via-v4-format-atma-nasil-yapilir

Casper Via V4 format atma ayarları;

 • Telefonunuzu kapatın ve tuş kombinasyonu olarak;
  Ses Açma Tuşu + Açma Kapama (Kilit) tuşuna aynı anda basın.
 • Eğer tuşlara doğru şekilde bastıysanız karşınıza yeşil bir ekran çıkacaktır. Yeşil ekran kırmızıya dönüşene kadar elinizi tuşlardan çekmeyin.
 • Casper Via V4 onarma moduna geçecek ve dokunmatik çalışmayacaktır.
 • Android cihazlardaki format atma ekranı açılacaktır.
 • Ses azaltma tuşunu kullanarak “Wipe data/factory reset” bölümüne gelin ve ekran kilidi ile işlemi onaylayın.
 • Onay vermek için ses kısma tuşuyla “Yes-Delete all user data” üzerine gelin ve aynı şekilde kilit açma butonu ile onaylama işlemini gerçekleştirin.
 • Artık sıfırlama (hard reset atma) işlemi başlayacak ve sonrasında “Reboot system now” u onayladığınızda telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

Bilgilendirme: “Wipe cache partition” seçeneğini işaretleyerek cihazınızın ön belleğinde bulunan dosyaları temizleyebilirsiniz.