Ana SayfaNasıl yapılır?Casper Via V4 format atma nasıl yapılır?

Casper Via V4 format atma nasıl yapılır?

- Advertisment -

Telefonunuz ile ilgili virüs bulaşma, yavaşlama, hızlandırma ve eski haline getirme gibi durumlar için format atabilir, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Eğer Casper Via V4 model akıllı telefona sahipseniz aşağıdaki adımları uygulayarak format atma işlemini gerçekleştirebilir, cihazınızı ilk günkü haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefona hard reset atmadan önce dosyalarınızı yedek almayı unutmayın. Format atma ve telefonu fabrika ayarlarına geri döndürme işleminden sonra telefon hafızasında yer alan tüm dosyalarınız sileneceğinden sahip olduğunuz fotoğraf, video, uygulama gibi verileri yedeklemeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunun yanında şarj yüzdesinin en az %50 olmasına dikkat edin.

casper-via-v4-format-atma-nasil-yapilir

Casper Via V4 format atma ayarları;

  • Telefonunuzu kapatın ve tuş kombinasyonu olarak;
    Ses Açma Tuşu + Açma Kapama (Kilit) tuşuna aynı anda basın.
  • Eğer tuşlara doğru şekilde bastıysanız karşınıza yeşil bir ekran çıkacaktır. Yeşil ekran kırmızıya dönüşene kadar elinizi tuşlardan çekmeyin.
  • Casper Via V4 onarma moduna geçecek ve dokunmatik çalışmayacaktır.
  • Android cihazlardaki format atma ekranı açılacaktır.
  • Ses azaltma tuşunu kullanarak “Wipe data/factory reset” bölümüne gelin ve ekran kilidi ile işlemi onaylayın.
  • Onay vermek için ses kısma tuşuyla “Yes-Delete all user data” üzerine gelin ve aynı şekilde kilit açma butonu ile onaylama işlemini gerçekleştirin.
  • Artık sıfırlama (hard reset atma) işlemi başlayacak ve sonrasında “Reboot system now” u onayladığınızda telefonunuz yeniden başlatılacaktır.

Bilgilendirme: “Wipe cache partition” seçeneğini işaretleyerek cihazınızın ön belleğinde bulunan dosyaları temizleyebilirsiniz.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

  1. telefondn mı acaba listte seklinde cıkıyor ama wipe-data-reset ebastıktan sonratelefon tekrar kapanıp acılıyor yardımcı olabilirmisiniz lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -