Ana Sayfa Etiketler Hard reset atma

hard reset atma ile ilgili içerikler.


Samsung Galaxy reset atma (hard)

Samsung marka telefonunuzun çok yavaşladığından şikayetçiyseniz çözümü çok basit. Telefonu eski haline dönüştürmek için programa, yazılıma, herhangi bir uygulamaya, saatlerce araştırma yapmanıza hiç gerek yok. Samsung firmasının kitapçığında yazan öneri dikkate alındığında android model telefonunuzla eski performansı yeniden yaşayabilirsiniz.

Samsung modellerinin çoğunda (android) uygulayabileceğiniz basit adımlara dilerseniz bir bakalım.

Temiz bir kurulum yapmak ve cihazınızdaki tüm zararlı uygulamalardan kurtulmak içinde gerçekleştirebileceğiniz bu işlemde öncelikli kural telefonunuzun kapalı olması.

Telefonu sıfırlamak, fabrika ayarlarına geri getirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Telefonunuzu kapatın.
 • Ses açma tuşu, Power ve Menü tuşuna aynı anda basın ve Samsung logosunu çıkana dek hareketsiz kalın.
 • Çıkan menüde, Factory Reset >Yes>Reboot System Now  kısmına gelin ve telefonunuzu hızlandırın.

Not: Telefona reset işlemi uyguladığınızda telefon içinde yüklü olan bütün uygulamalar silinir. Hafıza kartı hiçbir şekilde etkilenmez.

Turkcell T60 Format Atma

t60_5_hit_720x340

Turcell T60 cihazınızdaki donma sorunu, ekran kilidi sorunu, yeterli hafıza olamaması  ve unutulan ekran şifresi, unutulan desen şifresi telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda Hard Reset (Format) atarak problemi giderebilirsiniz.

T60 telefona format atmak ya da halk dilinde söylendiği gibi yazılım atmak telefona herhangi bir zarar vermez. Format atma işleminde bilinenin aksine herhangi bir şekilde garanti durumu bozulmaz. Yani eğer telefonunuzun garantisi varsa devam eder. Turkcell T60 format atma işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gerekenleri aşağıda sıraladık

Format atarken nelere dikkat etmeliyim?

Format işlemine başlamadan önce telefonunuzun şarjının %50 üzeri olduğuna dikkat edin. Mümkünse telefonunuz şarja bağlı iken sıfırlayın. Eğer şarjınız biterse yazılım yarım yüklenebilir ve farklı problemler ile karşılaşabilirsiniz.

T60 telefonuna format attığınızda telefon sıfırlanacak ve fabrika ayarlarına geri dönecektir. Buna bağlı olarak telefonda bulunan fotoğraf ve resimler, rehberde bulunan kişiler ve müzikler gibi tüm dosyalarınız silinecektir. Format işlemine başlamadan önce telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.

Turkcell T60 hard reset (format) nasıl atılır?

Not: Eğer telefonunuzun yavaşladığı için format atıyorsanız telefonunuzun hızlanması mümkün olabilir. Ancak şarjı az gidiyor ve ısınıyorsa problem bataryadan ya da şarj soketinden de kaynaklanıyor olabilir. Bu gibi durumlarda yetkili servislerden destek alabilirsiniz. Format ve sıfırlama işlemi genel olarak yazılımsal yani virüs bulaşması, yavaş açılması gibi problemleri gidermek için kullanılabilir.

1: Telefonunuzu tamamen kapatın. Turkcell T60 format atma kısa yol tuşlarına basılı tutun. Format atma tuşları T60 da ses açma+kilit tuşudur. Tuşlara basılu tutun ve ekrana Android logosu gelene kadar bekleyin. (Format tuşları aşağıdaki görselde verilmiştir.)

t60_5_hit_720x340 kopya

Logo ekrana gelince kilit tuşuna basmayı bırakın ve ses açma tuşuna basmaya devam edin. Bir kaç saniye sonra ekrana siyah zemin üzerine mazi ve kırmızı yazıların yer aldığı bir ekran gelecektir. Burası yazılıma müdahale edebildiğimiz bir bölümdür, bilinçsizce söylediğimizin dışında menülerde işlem yapmak kalıcı problemler çıkartabilir. Bu ekrana geldiğinizde tuşların tamamını bırakın.

Çıkan menüler arasında ses açma ve kapama tuşları ile gezebilirsiniz. Menülerde bulunan Wipe data/factory reset seçeneğinin üzerine gelin ve kilit tuşu ile giriş yapın. Daha sonra bu menü içerisinde bulunan Yes – delete all user data seçeneğini gene tuş kilidi tuşu ile seçin.

İşlemi yaptıktan sonra başa döneceksiniz.

Eğer telefonunuz geç açılıyorsa, yavaşlamış ya da ısınıyorsa, pili az gidiyorsa ikinci işlem olarak wipe cache partition seçeneğine gelin ve ön bellekte bulunan gereksiz her şey silin. Bu işlemi de yukarıdaki gibi yapabilirsiniz.

Son olarak ana menüde bulunan Reboot system now seçeneğini güç tuşu ile seçin. Bu işlemden sonra telefon açılıp kapanacak ve sıfırlama yani format atma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Telefon formatlanırken hiç bir şekilde müdahale etmeyin, aksi taktirde sistemde kalıcı sorunlar oluşabilir.

Telefon açıldıktan sonra gerekli kişiselleştirme ayarlarınızı yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

General Mobile 4G Hard Reset (Format) Nasıl Atılır !

Cihazınızdaki donma sorunu, ekran kilidi sorunu, yeterli hafıza olamaması  ve  unutulan ekran şifresi, unutulan desen şifresi gibi problemlere çözüm bulabilirsiniz. General Mobile 4G format atma işlemini yapmadan önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor aşağıda detaylıca anlatmaya çalıştık.

Eğer format atmanıza rağmen telefonunuzda kasma problemi devam ediyorsa ya da sarjı az gidiyor ve ısınıyorsa mutlaka bir servis yetkilisi ile görüşün. Gene uygulama yükleme problemlerinde telefonunuza format atabilirsiniz. Cihazınızın sıfırlanması telefonun garanti süresini kesinlikle etkilemez.

Telefonun desen kilidi unutulduysa desen kilidini açmak için de (parmaklı tuş kilidi) format yani hard reset atabilirsiniz.

Önemli!

General Mobile 4G format atma işlemine başlamadan önce telefonunuzun sarjının %50 üzeri olmasına dikkat edin. Format sırasında eğer şarjınız biterse yazılım yükleme sırasında hata alabilirsiniz ve bu telefona zarar verir. Eğer mümkünse telefon şarja bağlı olmalıdır.

Telefona format atma sırasında tüm resimler, müzikler ve rehber silinir. Silinen şeylerin geri getirilmesi hemen hemen mümkün değildir. Bu yüzden telefon sıfırlama işlemine başlamadan önce kesinlikle yedek alın.

General Mobile 4G hard reset (format) nasıl atılır?

Telefonunuzu tamamen kapatın ve aşağıdaki görselde olduğu gibi format atma tuşlarına basılır tutun. General Mobile format atma kısayol tuşları ses açma+güç tuşu dur. Bunların ikisie birlikte basılı tutun. Güç tuşu telefonu açıp kapattığımız ve tuş kilidini kitlediğimiz tuştur. general mobile 4 g kopya

Tuşlara basılı tutarken cihazınız açılacaktır. Cihaz açılır açılır açılmaz parmaklarınızı çekin. Karşınıza format atma ekranı gelecektir. Burada yazılımın arka planında yapacağınız işlemlerin menüsünü göreceksiniz. Eğer menüleri tanımıyorsanız kesinlikle burada bilinçsiz işlem yapmayın telefona kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Devamında ses açma kapa tuşları ile menülerden Recovery seçeneğine gelin. Ses kısma tuşuna basarak giriş yapın. Ekranda Android logosu ve komut yok yazısı gelecektir.

Güç tuşuna basılı tutun ve basılı tutarken ses açma tuşuna bir kere basıp bırakın. Açılan ekranda ses açma ve kapama tuşları ile wipe data / factory reset menüsünün üzerine gelin ve güç tuşu ile giriş yapın.

Açılan ekrandan yes / erase all user data seçenğini güç tuşu ile seçin. Bu aşamadan sonra işlem tamamlanmış ve telefonunuz fabrika ayarlarına geri döndürülmüştür.

Samsung Galaxy K zoom nasıl format atılır?

Samsung Galaxy K Zoom, Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonunuza; Virüs bulaşma, donma, yavaşlama, yazılım çökmesi sonucu format atabilir, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürme işlemi uygulayarak ilk günkü performansa sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz.

Tavsiye: Telefonunuza format atmadan önce tüm dosyalarınızın yedeğini almanızı öneririz. Format sonrası dosyalarınızın silineceğini ve geri alamayacağınızı unutmayın.

Galaxy K Zoom fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır?

 • Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika Ayarlarına sıfırla’ya dokunun.
 • Cihazı Sıfırla ve ardından tümünü sil’e basın.
 • Sıfırlama işlemi başlayacak tüm veri ve eski ayarlarınız silinecektir.

Samsung-galaxy-k-zoom

Fiziksel tuşları kullanarak Hard reset nasıl atılır?

 • Öncelikli olarak cihazınızı kapatın.
 • Telefonunuz kapalı durumdayken ilk önce Ses Arttırma ve Ana ekran tuşuna aynı anda ve ikinci olarak Güç düğmesi (telefonu açma kapama tuşu)’ne basın.
 • Samsung logosu göründüğünde güç düğmesine basmayı bırakın.
 • Recovery ekranı çıktığında ses azaltma ve arttırma tuşlarını kullanarak Wipe Data / Factory Reset’i seçin. Güç düğmesine basarak onaylayın.
 • Yes’i seçin ve tekrar onaylayın.
 • Reboot System Now (Sistemi şimdi sıfırla) seçin ve güç düğmesine basın.
 • Format atma işlemi başlayacak ve cihazınız fabrika ayarlarına döndürülecektir.

Galaxy K Zoom format atma ile ilgili videoyu takip ederek de cihazınızı resetleyebilirsiniz.

Samsung Wave Y s5380D nasıl format atılır?

Samsung Wave Y S5380D akıllı cihazın yavaşladığını düşünüyorsanız format atma yöntemini tercih edebilirsiniz. Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürme işlemiyle cihazınızı eski haline getirebilir, daha hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Wave Y S5380D model Samsung telefona nasıl format atıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Ayarlar üzerinden format atma:

 • Ayarlar > Gizlilik’e gidin.
 • Buradan Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya dokunun.
 • Telefonu sıfırla ve ardından Herşeyi Sil’e basın.

samsung-wave-y-s5380-format

Kodları kullanarak fabrika ayarlarına geri döndürme:

 • Hard reset atmak için tuş takımı bölümüne gelin.
 • *2767*3855# ‘yi tuşlayın ve yes’e basın.
 • Formatlama başlayacak ve Wave sıfırlanacaktır.

Videolu anlatıma göz atarak da format atmayı öğrenebilirsiniz:

iPhone 6 Plus nasıl format atılır?

Telefonlarımız yavaşladıkça, hızlandırmak ve tekrar eski performansıyla kullanabilmek için format atmamız gerekir. Eğer iPhone 6 Plus marka Apple ürüne sahipseniz bu yazımızı okuyarak nasıl format atıldığını öğrenebilirsiniz. iPhone 6 Plus format atmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edin.

Bilgi: Format atma olayı fabrika ayarlarına döndürmekten farklı bir işlem olmakla beraber Hard Reset adıyla da geçmektedir.

iPhone 6 Plus format atma;

1- Öncelikli olarak herhangi  bir kapanmaya ya da yazılım hatasına karşı cihazınızın şarjının %50 ve üzeri olmasına dikkat edin. Aynı şekilde dosya ve veri kaybının önüne geçmek için iCloud veya diğer servisler üzerinden yedek alın.

hard-reset-of-iphone-4s-300x180

2- Resimde gördüğünüz gibi telefonun alt kısmındaki Home (Ana Ekran) ile Power (Üst kısımdaki düğme) düğmelerine aynı anda basın.

3- Ekranda kapat ibaresini görseniz bile cihaz kapanana kadar herhangi farklı bir işlem yapmayın.

4- Apple Logosunu gördüğünüz anda tuşlara dokunmayı bırakabilirsiniz. Tebrik ederiz iPhone 6 Plus hard reset atma işlemini başlattınız.


- sponsor -