Ana SayfaHaberlerGalaxy S5 için güncelleme paketi yayınlandı

Galaxy S5 için güncelleme paketi yayınlandı

- Advertisment -

Samsung, Galaxy S5 (SM-G900FQ) kullanıcıları için hata düzeltmesi, iyileştirme ve geliştirmeleri kapsayan bir güncelleme paketi yayınladı. 2014 yılında üretilen Galaxy S5 modeli Nougat güncellemesi almayacak olsa da cihazın daha stabil çalışması için yayımlanan paketle birlikte performansta artış görülecek.

Güncelleme paket adı G900FXXS1CQB5 olan güncellemenin boyutu 127MB ve genel anlamda Galaxy S5’te yaşanan problemlerin kısmen de olsa azaltılmasını sağlıyor.

Galaxy S5 güncellemesi nasıl yapılır?

Galaxy S5 Mart ayı güncellemesi OTA üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Ancak dağıtımın eş zamanlı olmamasından dolayı tüm dünyaya ulaşmasının birkaç günü alacağı tahmin ediliyor.

Galaxy S5 için güncelleme gelmişse bu bildirim çubuğunda uyarı olarak karşınıza çıkar. Eğer güncelleştirme bildirimleri kapalıysa veya ekranda görünmüyorsa Ayarlar’dan güncelleştirmenin gelip gelmediği kontrol edilebilir.

Türkiye’ye Galaxy S5 güncellemesi ne zaman gelecek?

4 Mart 2017 tarihi itibariyle S5 güncelleme dağıtımları başladı. Paket şu anda Avrupa’da indirilebilir durumda ve gün içerisinde ülkemizdeki kullanıcıların da versiyon güncellemesi yapabileceği düşünülüyor.

S5 için OTA üzerinden güncelleme nasıl yapılır?

  • Cihazınızın ekran kilidini açın.
  • Uygulamalar menüsüne gidin.
  • Ayarlar > Cihaz Hakkında > Güncellemeleri manuel indir’e basın.
  • Güncellemeler denetlenecek ve G900FXXS1CQB5 numaralı paketin Türkiye’de dağıtıma sunulması durumunda indirme gerçekleştirilecektir.

Galaxy S5 otomatik güncelleme ayarları nasıl yapılır?

Otomatik güncellemeyi etkinleştirdiğinizde Wi-fi bağlantısının olması durumunda güncelleme paketi cihazınıza otomatik olarak indirilecek ve kurulum başlatılacaktır. Bunun için;

  • Ayarlar > Cihaz Hakkında > Güncellemeleri otomatik indir’e gidin.
  • Bu ayarın önündeki kutucuğa basarak etkin hale getirin.

Samsung Galaxy S5 güncellemesi ile ilgili yaşadığınız problemleri gidermek için yorum bölümümüzü destek almak üzere kullanabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -