Ana SayfaNasıl yapılır?Asus Zenfone 6 nasıl format atılır?

Asus Zenfone 6 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Yeni bir telefon olmasından dolayı Asus Zenfone 6 akıllı telefonla ilgili sıkça sorular gündeme geliyor. Bunlardan biri de Asus Zenfone 6’ya nasıl format atıldığı ile ilgili. Tıpkı desktop cihazlarda olduğu gibi cep telefonlarına da format atmak ve telefon bilgilerini sıfırlamak mümkün. Bu yazımızda Asus Zenfone 6’ya format atma yöntemini anlatacağız. Ancak telefonu formatlamadan önce yedek almanızı tavsiye ediyoruz. Kişisel bilgilerinizin kalıcı olarak silinmesi, önemli dosyalarınızın kaybolması sizi zor durumda bırakabilir.

Asus Zenfone 6 formatlama nasıl yapılır?

Eğer telefonunuzun şarj yüzdesi en az 50 civarındaysa format atabilirsiniz. Format atma işlemine telefonu kapatmakla başlıyoruz. Zenfone’unuzu kapattıysanız Ses Arttırma Tuşu ve Power (Güç düğmesi-telefon açma ) tuşuna basın. Asus logosunu gördüğünüzde tuşlara basmayı bırakın.

İşlemimiz devam ediyor. Ses kısma tuşunu kullanarak Factory Reset menüsünü seçin ve güç düğmesine basın. 140416-asus-zenfone-5-01

Ekranda Android logosu çıkacaktır. Ses Açma ve Ses azaltma tuşlarına basın. Wipe Data Factory Reset bölümüne gelmek için yine ses tuşlarını kullanın. Asus Zenfone 6 hard reset atma işlemini tamamlamak için Güç düğmesini kullanarak Reboot System Now bölümüne gelin. Ve formatlamayı bitirin.

Bilgi: Formatlama esnasında herhangi bir tuşa basmayın. Bunun yanında cihazınızı kapatmaya çalışmayın. İşlem tamamlanana ve fabrika ayarlarına geri dönüş yapılana kadar bekleyin.

Eğer format atma konusunda sorun veya hata yaşadıysanız yorum olarak belirtebilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -