Ana SayfaNasıl yapılır?Asus Zenfone 5 nasıl format atılır?

Asus Zenfone 5 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Eğer telefonunuzun yavaşladığını düşünüyorsanız, bu sorunun üstesinden format atmakla gelebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak Asus Zenfone 5 model akıllı telefonunuza nasıl format atıldığını öğrenebilir ve ilerleyen zamanlarda format atmak zorunda kaldığınızda fabrika ayarlarına geri döndürme yani Hard reset işlemini uygulayabilirsiniz.

Öncelikli olarak Asus Zenfone 5’e format atmadan önce cihazınızdaki verileri yedeklemelisiniz. Formatlama işleminin ardından sahip olduğunuz veriler silineceği için, silinen dosyaları getirmeniz pek mümkün görünmüyor. Eğer yedek alma işlemini tamamladıysanız, şarj yüzdesinin 50 ve üzeri olduğundan da emin olun. Aksi takdirde Android Yazılımında kalıcı arıza oluşabilir ve yeniden yazılım attırmak zorunda kalabilirsiniz.

zenfone-6-1

Asus Zenfone 5 nasıl formatlanır?

Herşey tamamsa format atmaya başlayabiliriz.

  • Telefonunuzu kapatın ve ardından Ses Arttırma Tuşu ile Telefon açma tuşuna basın.
  • Asus logosunu görene kadar bu işlemi uygulayın.
  • Ses azaltma tuşunu kullanarak aşağı inin ve Factory Reset Menüsünü seçin.
  • Güç düğmesine (Power) yani telefonu açma tuşuna bastıktan sonra karşınıza Android logosu çıkacaktır.
  • Android logosu çıktığında Ses kısma ve Ses arttırma tuşlarına basın.
  • Yeni ekran penceresinde Ses tuşlarını kullanarak Wipe Data Factory Reset ‘i seçin.
  • Artık hard reset atma yani formatlama işlemine oldukça yakınız. Reboot System Now’u seçin ve formatlama işlemini başlatın.

Uyarı: Format atma esnasında cihazın tuşlarına basmayın ve kapatmaya çalışmayın. Telefonunuzdaki veri miktarına ve performansa göre farklı zamanlar alabilir.

Uyarı 2: Telefona format atmadan önce mutlaka yedek alın. Dosyalarınızın ve sizin için önem teşkil eden verileri geri getirmek için uğraşmayın.

Asus Zenfone 5 format atma esnasında karşılaştığınız hataları veya sorunları yorum olarak dile getirebilirsiniz. Alternatif çözümler sunacağız. İyi günler.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -