Ana SayfaHaberlerAndroid 7.0 bekleyen Galaxy S7 kullanıcılarına kötü haber

Android 7.0 bekleyen Galaxy S7 kullanıcılarına kötü haber

- Advertisment -

Şubat ayında güncelleme alacağı söylenen Galaxy S7 hakkındaki Samsung açıklaması kullanıcıları üzdü. Google tarafından Ekim ayında tanıtılan ve cihazlara güncellemesi gelmeye başlayan Android 7.0 Nougat’ın 2017’de Galaxy S7 modeli için de geleceği duyurulmuştu.

En geç ocak ayında kullanıcıların indirip cihazlarına yükleyebileceği Android Nougat 7.0 güncellemesinde sarkma görülmüş, Şubat ayında Galaxy S7 için Nougat’ın geleceği bildirilmişti. Ancak Galaxy S7 ve S7 Edge için Ocak ayında dağıtılması planlanan sürümde bazı hatalar tespit edilmiş ve güncellemenin yayımlanması iptal edilmişti.

Samsung’dan açıklama

XDA forumunda bir üyenin yönelttiği soru üzerine yapılan açıklamada Samsung tarafından Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri için Nougat güncellemesinin tüm dünyada aynı anda verilmeyeceğinin bilgisine ulaşıldı. Pek çok kullanıcıda hayal kırıklığı yaratan bu durum akıllara aynı soruyu getirdi: “Peki ya şimdi ne zaman gelecek?”

Bazı bölgelerde kullanıcıların indirilmesine sunulan Nougat’ın yavaş yavaş tüm ülkelere dağıtılması bekleniyor.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android 7.0 (Nougat) Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Nougat’ın ülkemize ne zaman geleceği sorusut hala gizemini koruyor. Geçtiğimiz yıl güncelleme konusunda sorun yaratmayan Samsung, bu yıl dağıtılacak versiyonda görülen hatalardan dolayı hedeflediğini ortaya koyamıyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bölgesel olarak dağıtıma başlayan Samsung’un, güncellemeyi Türkiye’deki cihazlar için ilan etmesi Mart sonunu bulabilir.

Cihazlara gelen güncellemeleri önemsiyor musunuz? Samsung’un güncelleme politikasını sizce başarılı mı?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -