Ana SayfaHaberlerYoutube neden açılmıyor?

Youtube neden açılmıyor?

- Advertisment -

Bu gün saat 14:25 gibi Youtube erişimi tamamen kapandı. Yotube’a girmek isteyenler ise 500 İnternal hatası ile karşılaştı. Peki nedeni nedir? Youtube tamamen mi kapanacak?

Yotube neden kapandı?

Bu gün Yotube girmeye çalışanların bir çoğu Youtube’u kapalı olarak gördü.Kısa bir süre önce kapatılan PayPal ve daha öncelerde yaşanılan Sosyal Medya erişiminin kapatılması gibi olaylardan sonra Yotube’un açılmıyor olması akıllara Türkiye de Youtube kapatılacak mı sorusunu getirdi. Ancak Youtube sadece 500 İnternal Serves Error hatası almıştı ve kısa bir süre sonra açıldı. Ancak bu hata da çok hafife alınacak bir hata değil.

500 İnternal Serves Error hatası nedir?

500 İnternal Serves Error hatası web sitesine bir saldırı olması anlamına gelebilir. Yani Youtube erişime kapalı olduğu vakitlerde hackerlar tarafından saldırı altında olabilir. Zira Youtube gibi bir internet devinin böyle bir hatayı sistemsel olarak alması oldukça zor. Genede bir web sitesi ne gibi durumlarda 500 İnternal Serves Error hatası alır hep birlikte göz atalım.

Screenshot_2

500 İnternal Serves Error hatası web sayfasında oluşan bir kodlama hatasıdır. Geçersiz dosya isimleri bu hatayı görmemize neden olabilir. Yani youtube.com erişimi sırasında web tarayıcımız dosya isimlerini okuyamamış olabilir.

Bu hata tüm dosyaların herkes tarafından yazılma izninin olduğunu da gösterebilir. İşin bu kısmını düşündüğümüzde saldırı ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

.htaccess dosyalarının yanlış yapılandırılması.

Yotube saldırıya mı uğradı?

Bu gün kısa süreliğine kapanan Youtube’un saldırıya uğrama ihtimali çok yüksek. Ancak teknik bir hatadan da kaynaklanabilir. Yotube gene kapanacak mı zaman gösterecek.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -