Ana SayfaNasıl yapılır?Telefondan hava durumuna nasıl bakarım?

Telefondan hava durumuna nasıl bakarım?

- Advertisment -

Bu günlerde hava beklediğimizin üzerinde sıcak ya da soğuk olabiliyor. Tahminimizin aksine yağmura yakalana biliyoruz. Yazımızı yazdığımız bu yaz gününde Türkiye en sıcak günlerini yaşıyor. Neredeyse 50 dereceye kadar ulaşan sıcaklık hayati tehlike taşıyor. Bu yazımızda sizlere dışarı çıkmadan önce hava sıcaklığını öğrenmeyi, bu gün yağmur olup olmadığına bakmayı yani kısaca telefondan hava durumuna bakmayı öğreteceğiz. Tamamen ücretsiz hava durumu bakma yöntemleri Samsung, iPhone gibi tüm modellere için geçerli olacak.

Telefondan hava durumu öğrenme yöntemlerine geçmeden önce belirtelim, adı üzerinde hava durumu tahminidir. Lütfen siz kendinize göre önlemlerinizi alınız ve özellikle bu sıcaklarda dikkatli olunuz.

Andorid telefonlarda hava durumu öğrenme

Hava durumuna nasıl bakarım sorusunun cevabı daha önce de belirttiğimiz gibi telefondan telefona farklılık göstermektedir. Bu gün yağmur yağacak mı, hava ne kadar sıcak olacak gibi tüm bilgileri almak için telefonunuza uygun hava durumu programlarını telefonunuza indirmeniz gerekir. Android işletim sistemi kullanan LG, Sony, General Mobile ve Samsung için hava durumu programı indirmek istiyorsanız Google Play üzerinden bir hava durumu programı indirmeniz gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Android için en iyi 5 hava durumu uygulaması

Telefonunuza hava durumu programı indirmeden de hava sıcaklığının kaç derece olduğunu ve bu gün yağmur yağacak mı öğrenebilirsiniz. Bunun için telefonunuzun konum bilgilerini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra hava durumunu ana ekranda görmek için ana ekran ve bildirim ekranı ayarlarından hava durumunu aktiflemeniz gerekmektedir. Örneğin Samsung telefonlar için hava durumunu ana ekranda görmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem Ayarlar – cihaz – kilit ekranı – ilave bilgi ekranına gelin. Buradan hava durumu bilgisini aktif hale getirin. Bu işlemden sonra hava durumunu ana ekrandan öğrenebileceksiniz.

iPhone telefondan hava durumuna bakma

iPhone telefondan hava sıcaklığını öğrenmek ya da yağmur yağacak mı bakmak istiyorsanız gene ayarlar kısmından hava durumu bilgisini açmanız gerekiyor. Eğer iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve üzeri bir cihaz kullanıyorsanız siri ile hava durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için ana ekran tuşuna (home tuşu) basılı tutun. Siri özelliği aktif ise Siri size nasıl yardımcı olabilirim diye soracaktır. Siri ye bu gün hava nasıl olacak diye sormanız yeterli.

Aynı zamanda iPhone için hava durumu uygulaması indirerek de hava durumunu telefondan bakabilirsiniz. Bunun için iTunes üzerinden en iyi hava durumu uygulamalarından bir tanesini indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -