Ana SayfaHaberlerClash of Clans için 30 bin TL harcayan genç daha fazlasını kazandı

Clash of Clans için 30 bin TL harcayan genç daha fazlasını kazandı

- Advertisment -

Bildiğiniz üzere Android ve iOS uygulama marketlerinde bir çok oyun ücretsiz olarak indiriliyor. Binlerce dolar harcanarak yapılan bu oyunların en büyük geliri reklamların yanı sıra uygulama içi satın almalar. Yani ücretsiz olarak indirilen oyunlar bir süre sonra bize bazı ek özellikler sunarak para talep ediyor. Başta ben oyuna gelmem deseniz de oyunu oynarken zamanla kazandığınız bağımlılık sizi satın almaya teşvik ediyor.

Ancak haber niteliği taşıyan olay oyunlara 200, 300 TL harcayan sıradan oyuncular değil, Clash of Clans ve benzeri oyunlara tam 30bin TL harcayan bir genç.

Durun, hemen de adama aptal demeyin. Çünkü bu gencin iş olarak benimsediği sisteme harcadığı 30bin TL yatırım niteliği taşıyor. Yani oyunu daha iyi oynamak için değil onların videolarını çekmek için bu parayı harcıyor ve Youtube kanalına yükleyerek harcadığının çok daha üzerinde gelir elde ediyor.

Chief Pat isimli Youtube kanalının sahibi olan gencin 2 milyon takipçisi var ve çektiği Clash of Clans oyun videoları binlerce insan tarafından izleniyor. Bazı özellikleri satın almaya gücü yetmeyenler için oldukça keyifli olan bu videolar sayesinde ise harcadığı paradan çok daha fazlasını kazanıyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -