Ana SayfaHaberlerClash of Clans 8,6 milyar dolara satıldı

Clash of Clans 8,6 milyar dolara satıldı

- Advertisment -

En popüler akıllı telefon oyunlarından biri olan Clash of Clans yapımcısı SuperCell şirketi çinli yatırım firması Tencent’e 8,6 milyar dolara sattı.

Köy geliştirme mantığı ile oynanan bir savaş oyunu olan Clash of Clans milyonlarca insan tarafından oynanıyor. Uygulama içi satın alma ile gelir elde eden şirketin aynı zamanda çar yani köy satma, Clash of Clans hack satma gibi bir pazarı da oluşturduğu bilinen bir gerçek. Mobil uygulama pazarında hatırı sayılır bir yeri olan şirketin günlük kazancı 2.4 milyon dolar.

Böylesine büyük ve getirisi yüksek bir şirketin satılıyor olması her ne kadar şok etkisi yaratsa da satışın 8,6 milyar dolar olması içimize biraz su serpiyor.

Peki şimdi ne olacak?

Tabi ki oynamaya devam edeceğiz ve oyunla ilgili herhangi bir değişiklik olmayacak. Hatta Clash of Clans yapımcıları ve yöneticileri de şirketteki yerini korumaya devam edecek. Yani bizim fark edebileceğimiz herhangi bir değişiklik olmayacak. Onlar milyar dolarlar ile oynarken biz köyümüzün seviyesi için gece gündüz telefona kafamızı gömmeye devam edeceğiz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -