Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi Mi A1 nasıl format atılır?

Xiaomi Mi A1 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Xiaomi Mi A1, akıllı telefonla yeni tanışan ve ekonomik telefon arayışında olan kullanıcılara hitap eden, günlük yaşamda ihtiyaç karşılama düzeyinde geçerli not alan modellerden biridir. Xiaomi Mi A1 pek çok noktada bizim için güzellikler sunarken, her mobil cihazda olduğu gibi problemler de meydana gelebiliyor. Bunlardan başlıcası Xiaomi Mi A1’in format atmaya ihtiyaç duyabilmesidir. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi sağlayan format atma yani resetleme işleminin çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

Mi A1’de görülen yavaşlama, donma, kasma; virüs bulaşması, işletim sisteminin çökmesi, uygulamalar arası çatışma; telefonun sıfırlanmak istenmesi, içerisindeki tüm verilerin temizlenmesi; telefonun devredilmesi Xiaomi Mi A1’i formatlama ve varsayılan ayarlara döndürmek için öne çıkan sebeplerdir. Eğer siz de bu sorunlardan birine sahipseniz ve Xiaomi Mi A1’i hard resetleme yoluyla formatlamaya karar verdiyseniz aşağıdaki adımları uygulayın.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

1- Xiaomi Mi A1’e format atmak tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açmaktadır. Format sonrasında cihazınızda mevcut olan rehber, mesajlar, uygulama bilgileri, fotoğraf, video, döküman ve tüm veriler silinmiş olacaktır. Cihazınızdaki verileri koruma altına almak ve format sonrasında geri yükleyebilmek için yedek almalısınız.

2- Cihazın pil kapasitesi, hafıza doluluk oranı, performansına göre format atma süresi farklılık göstermektedir. Bu bakımdan Xiaomi Mi A1’e format atmadan önce şarj yüzdesini 50 ve üzerinde tutmalısınız.

Ayarlar üzerinden format atmak

Ayarlar üzerinden format atmak, Xiaomi Mi A1 için hızlı ve kolay formatlama yoludur. Cihazınızdaki verileri hard resetleme yoluyla silmek, telefonu hızlandırmak ve cihazı ilk günkü gibi kullanmak için bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

 • Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Telefonu Sıfırla’ya gidin.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Çıkan uyarıyı onaylayın.
 • Tebrikler! Xiaomi Mi A1 resetleme işlemini başarıyla tamamladınız.

Tuşlarla format atmak

Xiaomi Mi A1’i üzerinde bulunan fiziksel tuşlar sayesinde sıfırlamak mümkündür. Telefonun açılmaması, logoda takılı kalması, kurtarma ekranı üzerinden sıfırlama yapılmak istenmesi, desen kilidi ve pin şifresinin unutulması gibi durumlarda tercih edilir.

 • Mi A1’i kapatın.
 • Ses arttırma ve Güç tuşlarına aynı anda basın.
 • Mi logosu görününce bırakın.
 • Ses azaltma tuşunu kullanarak “Wipe Reset” üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.
 • Wipe All Data üzerine ses tuşlarını kullanarak gelin ve Güç tuşuna basarak onaylayın.
 • “Yes” üzerine ses tuşları ile gelin ve güç tuşu ile onaylayın.
 • Tebrikler!

Xiaomi Mi A1’e format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

1 Yorum

 1. Telefonumuz ne kapanıyor ne açılıyor sistem üzerinde takılı ve açık bir şekilde kaldı kapanmıyor da acilmiyorda formak atmak için tuşlara bastığımda kendiliğinden açılıyor ama açık bir şekilde. MiA1legosu görünüyor sadece

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -