Wi-Fi hotspot nedir?

-sponsor-

Wi-fi hotspot, erişilebilir kablosuz ağı olarak tanımlanabilir. Wi-Fi hotspot olarak tabir edilen ağlarla en çok halka açık alanlarda yani hava alanları, kafelerde karşılaşmamız mümkündür. Kimi hotspot ağları ücretsizken, kimisinin kullanımı için ücret talep edilebilir. Fakat her durumda hareket halindeyken bağlantı sağlaması sebebiyle kullanışlıdır. Bahsettiğimiz bu Wi-Fi hotspot ağlarının dışında kendi veri paketinizi kullanarak mobil hotspot bağlantınızı oluşturabilirsiniz.

Wi-Fi hotspotun sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız birtakım gereksinimlerin karşılaması gerekir. Bir Wi-fi hotspot ağına bağlanabilmek için masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda kablosuz ağ sürücüsü bulunmalı ve etkin durumda olmalıdır. Eğer kablosuz ağ desteği bulunmayan bir bilgisayardan bağlantı kurmak istiyorsanız USB portuna kablosuz adaptörün takılması gerekir. Bu adaptörlerin neredeyse tamamı 802.11 standartına sahiptir ve kablosuz bağlantının sorunsuz kurulmasını sağlamaktadır.

Hotspot desteği telefonlarda da bulunmaktadır. Herhangi bir modeme ihtiyaç duymadan telefonunuzda hotspot bağlantı noktası oluşturmanız, kişilerin bu ağa bağlanması veya diğer aygıtlardan bu noktaya bağlanarak internete erişim sağlamanız mümkündür. Kabloya ve modeme ihtiyaç duymadan gerçekleştirilen bu bağlantılar günümüzde yaygın olarak tercih edilmektedir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz