Ana SayfaNasıl yapılır?Windows Phone Ailem ayarları

Windows Phone Ailem ayarları

- Advertisment -

Akıllı telefon pazarında bir zamanlar hızla kan kaybeden Nokia, Windows ile yaptığı anlaşma sonucu işletim sistemi Symbian’dan Windows Phone işletim sistemine geçiş yaptı. Windows Phone ülkemizde en çok Nokia Lumia serisi ile sevildi. Ancak yeni bir çok özellikle gelen ve kullanıcıları bazen zor durumda bırakan Windows Phone işletim sistemi, her ne kadar alışması zor olsa da oldukça dinamik ve kullanışlı.

Bu yüzden sitemizde oldukça yoğun bir şekilde Windows Phone ve Nokia Lumia ayarları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İlk olarak kullanıcıların çözmekte oldukça güçlük çektikleri Nokia Lumia Windows Phone Ailem Ayarlarından bahsedeceğiz.

Windows 8 işletim sistemli akıllı cihazlar da,  bazı kullanıcılar Microsoft markette uygulama indirirken ailem ayarları uyarısı alınmaktadır. Ailem ayarları Microsoft’un tamamen ebeveyn kontrolünü kullanıcılar üzerinde sağlamak için hazırlanmış bir uygulamadır. Böylece ebeveynler de, akıllı telefon kullanan çocuklarını Microsoft markette uygulama indirirken istedikleri sınırlamaları verebilmektedir.

htc-nokia-aile-klidi

Ailem Ayarlarını Kaldırma

Ailem ayarları etkinleştirildiğinde Microsoft marketten uygulama indirmeniz imkansız hale gelebiliyor. Bu uyarıyı kaldırmak için, telefonunuzdaki Microsoft hesabınızı değiştirmeniz gerekiyor. Microsoft hesabınızı değiştirmek için telefonunuzu sıfırlamanız ve daha sonrada 18 yaşını doldurmuş yeni bir mail adresi açarak Microsoft hesabınızı güncellemeniz gerekiyor.

Diğer telefonlar

Bildiğiniz üzere Nokia gibi Htc ve Samsung’un bazı modellerinde de Windows Phone işletim sistemi kullanılmaktadır. Htc ailem ayarları, Samsung ailem ayarları içinde aynı yolu izlemeniz yeterli olacaktır.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

13 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -