Ana Sayfa Etiketler Nokia

Nokia ile ilgili içerikler.


Nokia Lumia’da telefon hafızasını nasıl boşaltabilirim?

Nokia Lumia telefonlarında hafıza sorunu nedeniyle, kapasitesinin az ya da eksik olması sebebiyle güncelleme yaparken yeterli alanın olmadığı uyarısıyla karşılaşmaktayız. Telefonun hafızasını boşaltmak ve yeterli yer alanı açmak için bazı ayarlamalar ve silme işlemleri gerçekleştirerek hafııza arttırma yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki 6 yöntemi izleyin.

1- Telefonunuzda kapasite kontrolü uygulamasını kullanmak için Ayarlar > Kapasite kontrolüne dokunun. Ardından telefonunuzda kullanmak istemediğiniz ögeleri kaldırarak hafızayı arttırın. Nokia Lumia cihazlarının tümünde gerçekleştirebileceğiniz bu düzenlemeyi yapabilmek için öncelikli olarak Uygulamaların altında bulunan Bilgiler’e dokunun. Hafıza yükseltmek ve boş yer açıp güncelleme yapabilmek için dilediklerinizi silin. Haritalar bölümünde de temizlik yapabilmeniz mümkün. Haritalar zamanında indirmiş olduğunuz haritaları otomatik olarak görüntülemenizi sağlar. Haritalardan istediğinizi üzerine basılı tutarak kaldırabilirsiniz. Dilerseniz haritaların tümünü silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Web tarayıcılarının içerisinde barınan geçici dosyaları silmek de telefon hafızasının azalmasına yardımcı olabilir. Kaldırırken güvenli olacak ve telefonun sistemine zarar vermeyecek geçici dosyaları kaldırabilirsiniz.

Not: Nokia Lumia 930 modelinde kapasite kontrolü yerine akıllı depolama ibaresi bulunduğundan silme yaparken Ayarlar > akıllı depolama’ya gidin.

Not 2: Nokia Lumia cihazlarında Cyan güncellemesi yaparken silinmeyecek bazı uygulamalar vardır bunlardan biri de Kapasite Kontrolü uygulamasıdır. Cihazınızda resetleme işlemi gerçekleştirene kadar Kapasite Kontrolünü kullanabilirsiniz.

2-Telefonunuzda bulunan Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari gibi tarayıcıların tarama geçmişini, geçici dosyalarını, tanımlama bilgilerini silmek hafızadan tasarruf etmenizi sağlar. Internet Explorer > Ayarlar > uygulamalar > geçmişi sil adımlarını izleyerek depolama alanında yer açabilirsiniz.

3- Harita aramalarında açtığınız ve gösterdiğiniz haritalar telefona otomatik olarak kaydedilir. Telefonda kayıtlı olan eski ve kullanmadığınız haritaları, harita aramalarını ve geçici olan dosyaları silebilmek için Ayarlar > uygulamalar > Haritalar > geçmişi sil adımlarını izleyin.

4- Arama geçmişini silmeniz de sizin için faydalı olacaktır. Ayarlar’a dokunun. Ardından uygulamalar > arama > geçmişi sil basamaklarını takip ederek geçmişinizi silin.

5- MixRadio kullanıyorsanız çevrimdışı mix ögelerini silmeniz yararlı olabilir. Başlat’a gidin. Sola kaydırma yaparak MixRadio’yu açın. Çevrimdışıı karışık listeleri seçerek listeye uzunca basın. Silme işlemini başlatın.

6- Telefonunuzu USB kablosu aracılığıyla bilgisayara bağlayıp bazı düzenlemeler yapmak da hafızayı boşaltmanızda etkili olabilir. Nokia Lumia’yı bilgisayara bağlayın. Bilgisayarım’dan Nokia Lumia telefon klasörlerinize erişerek güncelleme için yer açın. Bu yöntem hem daha hızlı olur hem de yedeklediğiniz dosyaları ilerleyen zamanlarda geri taşımanızı sağlar. El ile kısa yoldan yedekleme yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Güncelleme’den önce telefonunuzda sizin için önemli olan dosyaları seçerek Sağ tıklayıp kes’e tıklayın. Dosyalarınızı bilgisayara taşıyın. Güncelleme sonrasında yedeğini aldığınız tüm video, ses, resim ve diğer klasörleri telefonunuza geri aktarın.

 

Nokia hesabı şifresini unuttum çözümü

Nokia hesabı şifresi unuttum, şifremi nasıl sıfırlayabilirim?

Nokia Lumia kullanıcılarının başına gelen sorunlardan biri olan şifremi unuttum ve hatırlamıyorum sorununa çözüm olabilecek tek bir yöntem bulunmaktadır. Öncelikli olarak şifrenizi kurtarmak ve yenilemek için Nokia Resmi Web Sitesi bağlantısına tıklayın. Buradan Şifrenizi mi unuttunuz? seçeneğine girdiğiniz web tarayıcısı üzeriden tıklayarak gerekli bilgilerinizi doldurun.

Nokia şifre sıfırlamak ve unuttuğunuz şifreyi geri almak için olası çözümler

Bunlar sırasıyla E-posta adresi, Cep telefonuu numarası ya da Nokia’ya kayıt olurken almış olduğunuz hesap kullanıcı adıdır. Eğer bilgilerinizi doğru girerseniz şifre kurtarmak için bir adet Şifre sıfırlama bağlantısı alırsınız. E-posta adresinizi doğru yazmış olduğunuza eminseniz ve şifre sıfırlama linki almıyorsanız E-posta adresinizin doluluğuna göz atın. Örneğin; Gmail kullanıyorsanız tüm e-postalar’ı gösterin. Bağlantı adresini hala göremiyorsanız Spam ya da Gereksiz başlığı altındaki mesajlarınızı görüntüleyin.

Kısa mesaj aracılığıyla Nokia hesabı sıfırlama linki almaya çalışmanıza rağmen başarısız olduysanız telefon numaranızın başındaki alan (ülke kodu) ve artı işaretinin (+) olduğundan emin olmanız gerekiyor. +90 555 555 55 55 şeklinde. Şifrenizi hatırlamadığınız Nokia şifre sıfırlama sayfasında hala işlemler istediğiniz yolda gitmiyorsa farklı bir bilgisayar  ya da web tarayıcısı kullanmayı deneyin. Örneğin; Google Chrome bazen sertifika hataları vermekte ve işlemlerimizin bir kısmını tam olarak gerçekleştirmemektedir. Bu sebepten Internet Explorer kullanmanız karşılaştığınız hata ya da probleme cevap olabilir.

 

Nokia Lumia garanti kapsamına neler giriyor?

Nokia Lumia telefonlar hakkında garanti süresi bilgisi alabilir, garantisinin ne kadar sürdüğünü, kaç yıl olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında nelerin garanti kapsamına girdiğini öğrenerek telefonunuzu servise teslim edebilirsiniz. Nokia yardım ve destek hattının açtığı başlık altından örneğin; camın kırılması, telefonun ekranının çizilmesi, düşmesi sonucu oluşan arızalanmalar, teknik ve donanımsal sorunlar, parça problemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nokia Lumia, Nokia X, Nokia Asha, Nokia XL ve diğer tüm Nokia modellerini kapsayan garanti koşullarına buradan göz atabilirsiniz. Avrupa Birliği, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Türkiye’de satılan tüm mobil cihazlar hakkında garanti talimatlarına, süresine, koşullarına, kaç ay sürüyor olduğuna paylaştığımız bağlantı adresinden göz atabilirsiniz. Tıkladığınız link sizi Nokia’nın orijinal sitesine yönlendirecektir.

Garanti servisinden nasıl faydalanacağınıza, hangi ürünlerin, parçaların garanti kapsamı altında yer aldığına bakabilirsiniz. Örneğin; cihazınızın üzerine su, çay vs sıvı döküldüyse, ya da zemine düşüp hasar meydana geldiyse garanti kapsamı listesine göz atabilirsiniz.

Garanti kapsamı koşulları aşağıdaki Nokia modellerini içermektedir:

NOKIA LUMIA 1520 NOKIA LUMIA 1320 NOKIA LUMIA 1020 NOKIA LUMIA 930 NOKIA LUMIA 925 NOKIA LUMIA 920 NOKIA LUMIA 830 NOKIA LUMIA 820 NOKIA LUMIA 735 NOKIA LUMIA 720 NOKIA LUMIA 630 LUMIA 625 LUMIA 620 Lumia 530 LUMIA 525 NOKIA LUMIA 520 NOKIA XL Dual SIM NOKIA X+ Çift SIM NOKIA X Çift SIM NokIa 515 Asha 503 Asha 501 Asha 311 Asha 309 Asha 306 Asha 230 Asha 303

Nokia Cep Telefonu Garanti Durumu Sorgulama Kodu= *#92702689#

 

Dişçi oyunu indir (Android iOS)

0

Dentist Mania, Diş Çılgını, Dr X Çılgın klinik oyunu iOS ve Android işletim sistemli tablet veya telefonlara indirebileceğiniz en geniş kapsamlı diş çekme ve diş bakımı oyunlarının başında geliyor. Çılgın eğlenceli ofiste en iyi diş hekimi olabilmek için oynadığınız oyunda şırınga, diş kerpeteni, gülme gazı gibi doktor aletleri kullanıyorsunuz ve hasta tedavi etme oyununu mobil cihazınızda oynuyorsunuz.

Oyunda diş çektikçe ve hastaları tedavi ettikçe para kazanıyorsunuz. Eğer çok daha başarılı olursanız hediye mağazasından en güzel oyuncakları kapıyorsunuz. Çocuklar için gayet eğlenceli olabilecek oyun olan Diş Çılgını oyunuyla oğlunuzun ya da kızınızın Samsung, iPhone gibi cihazlarda keyifli bir şekilde oyun oynamasını sağlayabilirsiniz.

dis-cekme-oyunu-indir-ameliyat

4 farklı hastanın olduğu oyunda diledğiniz hastayı seçiyorsunuz ve ağız spreyi, diş çekme aleti, diş tellerini kullanarak hastalara gerekli bakımı yapıyorsunuz. Binevi ameliyat oyunu gibi olan oyunda siz doktorsunuz ve gerekli tedaviyi yapmanız gerekiyor. Sararmış dişleri fırçalıyor ve bakterilere karşı mücadele ediyorsunuz. Dişleri yamuk olan hastalara diş teli takarak oyunda oynarken dişleri düzleştiriyorsunuz. Dilerseniz güldürme oyunu diyebileceğiniz Dentist Mania’da hastalarınızı eğlendiriyorsunuz.

dis-cekme-oyunu-indir-bakim

Android’de Diş çekme oyunu oynamak ve dişçi oyununu mobil telefona ya da tablete bedava yüklemek için buraya tıklayın. (Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia, General Mobile, Casper Via, Nokia X ve diğer ) Ücretsiz olan oyunu iOS işletim sistemli iPhone veya iPad için indirmek için ise buraya tıklayın. Dentist Mania oyununun Windowsphone, Symbian ve Blackberry için uygun sürümü bulunmamaktadır.

Not: Uygulama Türkçe versiyonu bulunmamaktadır. Ancak oyun grafikleri ve yapısı itibariyle zor olmadığından kolayca ve basit bir şekilde öğrenilebilir.

 

Bass Artırma Uygulaması indir (Android)

0

Bass Booster Android telefon ve tabletler için indirilebilen, cihazlarda bass ayarlarını yükseltme ve ses arttırmayı sağlayan bir sanal mağaza uygulamasıdır. Ücretsiz olarak hizmet veren ve telefonda az yer kaplayan bir uygulama olan Bass Booster ile müzik dinlerken ya da video izlerken ses kalitesini düzeltebilir, arttırabilirsiniz.

bass-yukseltme-arttirma-booster-download-indir

Özellikle kulaklıkla müzik dinleyenler için son derece kullanışlı olan uygulama sayesinde HD kalitesinde ses duymanızı sağlayan uygulama cızırtılı ses çıkaran telefonlar veya medya ögeleri için son derece kullanışlıdır. Hoparlörlerde de iyileştirme yapan Bass Booster (Bass güçlendirici, düzeltici)’in bir diğer güzelliği sesi arttırmasıdır. Telefonunuzda az ses çıkıyorsa artık bu uygulama sayesinde bu sorunun, problemin önüne geçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirmek ve telefonunuza ya da tabletinize yüklemek.

Gürültü azaltıcı ve ses düzenleyici olarak da kullanılabilen uygulama son derece kullanışlı olmakla birlikte, basit arayüzü sayesinde gayet anlaşılabilir ve kolay kullanımlıdır. Ses kalitesini düzelten, telefonun sesini yükselten uygulamayı Android işletim sistemli Samsung Galaxy, HTC, LG, Sony Xperia ve diğer cihazlar için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Not: Uygulamanın Apk sürümü bulunmamaktadır.

Telefonum Whatsapp’ı destekliyor mu?

Whatsapp dünya çapında en çok kullanılan ve indirilen anlık mesajlaşma ve sohbet etme uygulamalarının başında gelir. Android, iOS, Blackberry, Windowsphone ve Symbian işletim sistemlerinde çalışan Whatsapp uygulamasındaki tek eksiklik Symbian işletim sistemli bazı Nokia telefon modellerinin Whatsapp’ı desteklememesidir.

Sahip olduğunuz symbian işletim sistemli Nokia veya Sony Ericsson marka cihazınızın Whatsapp ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer Whatsappp uygulaması telefonunuz tarafından destekleniyorsa Whatsapp uygulamasını telefonunuza ücretsiz olarak yükleyebilir ve hemen mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.

Acaba Whatsapp benim telefonum tarafından destekleniyor mu? Kasma donma yapar mı? Telefon vatsabı kaldırır mı? gibi sorularınızın yanıtını öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayın. Yönlendirileceğiniz Whatsapp orijinal sitesinden telefonunuzun uyumluluk sorunu olup olmadığını, güncel sürümünü indirip indiremeyeceğinizi ve telefonunuza yükleyip yükleyemeyeceğinizi öğrenin. Yukarıdaki özellik Nokia S60 Symbian modelleri için geçerlidir. Eğer sahip olduğunuz telefon Symbian S40 kategorisine giriyorsa buraya tıklayın.

Subway Surfers 1.29 son sürüm indir

Subway Surfers güncel versiyon son sürüm indir

Subway Surfers telefon ve tabletlerde oynanabilen bekçiden kaçma, altın puanlar toplama oyunudur. Android, iOS ve Windowsphone gibi üç işletim sisteminde oynanabilen oyun güncellendi. Sonsuz koşu ve sonsuz kaçış oyunu diyebileceğimiz Subway Surfers oyunundaki amacımız tren raylarının arasında, vagonların üzerinde ve tren vagonlarının etrafında Jack isimli kahramanın macerasını anlatıyor.

subway-surfers-bekci-oyunu-indir-2

Hem polis memurundan hem de polisin köpeğinden kaçan Subway surfers 1.27 sürümünün kahramanı Jack hızlandırmanız, bekçinin eline düşmemesini sağlamanaız gerekiyor. 3 Boyutlu bir oyun olan ve grafikleriyle sizi oyuna daha çok bağlayan efektleriyle göz dolduran S.Surfers boş vakitlerinizi doldurabilmeniz adına en güzel uygulamardan birisi.

Bekçiden kaçma ve koşma oyunu ayrıca dünyada en popüler olan, en çok indirilen ve en çok beğenilen oyunların başında geliyor. Öncelerde Temple Run oyununun gerisinde olan ancak çok yakın bir zamanda Temple’ı sollayan Subway Surfers bekçi oyununda para,altın toplayabilir, en çok altını kazanarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Altınları toplayın ve bekçiden intikamınızı alın. Subway Surfers yeni karakterler açın, karakterlerinizi çok daha güçlendirin., geliştirin.

subway-surfers-bekci-oyunu-indir

Subway Surfers oyununu iOS işletimli iPhone, iPad veya iPod için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Anroid işletimli Samsung, LG, GM. Discovery, Sony Xperia, HTC, Casper Via, Nokia X+ ve diğer Android cihazlar için Subvey Surfers 1.27 son sürüm indirmek ve güncelleme yapmak için buraya tıklayın. Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia için indirmek istiyorsanız buraya dokunun. Uygulamanın sitemizde Apk, Symbian, Blackberry sürümü bulunmamaktadır.

1.27 sürümüyle gelen özellikler:

Hollywood,

Los Angeles

Etkinliklere katılma şansı,

Yeni kostümler edinme

1.29.0 sürümü ile gelen özellikler

Dünya turuna yeni ülke eklendi : Mısır

Prensesimiz Jasmine ile Kahire’yi keşfedebiliriz.

Bir oyunda birden fazla görev yapabilir ve sürpriz ödüller kazanabilirsiniz.

Yepyeni kaykay modelleri ile sahip olduğunuz koleksiyonu genişletme şansına sahipsiniz.

Flipagram video oluşturma uygulaması indir

Flipagram çektiğiniz veya telefonunuzda ya da tabletinizde mevcut olan resimlerden video hazırlamaya yarayan; Android, iOS ve Windowsphone tabanlı işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kullanılabilen kaliteli ve en çok indirilen düzenleme programlarının başında geliyor. Instagram ve Vine’da seri olarak video paylaşıyorsanız ve daha profesyonel videolar hazırlamak istiyorsanız tamamen size göre.

flipagram-video-duzenleme-olusturma-uygulamasi-indir-2

Hazırladığınız videoları Facebook, Instagram, Whatsapp, Twitter, E-mail ve daha birçok platformda paylaşmanıza olanak tanıyan Flipagram uygulaması size isim olarak biraz yabancı gelebilir ancak barındırdığı özellikleriyle çok başarılı ve beğenebileceğiniz bir program.

Flipagram uygulamasını hem akıllı telefonlarınız hem de tabletleriniz için indirebilirsiniz. Flipagram hızlı ve kolay video düzenleme, yeni videolar oluşturma uygulamasını iOS işletimli iPhone ve iPad için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer Android işletim sistemli bir cihaza sahipseniz buraya tıklayın ve video yaratma uygulamasını ücretsiz olarak telefonunuza bedava yükleyin. Windowsphone işletimli Nokia Lumia kullanıyorsanız buraya tıklayın Flipagram’ı ücretsiz edinin.

Youtube indir

İnsanların hayatında yer edinen en büyük ve en kalite sitelerden biri olan Youtube video izleme sitesini telefonunuza ücretsiz olarak yükleyebilir, bilgisayarın yanında video izleme keyfini telefonunuzdan da sürdürebilirsiniz.

youtube-logo-mobilkaynak-indir-android-ios

Youtube mobil uygulaması hangi özelliklere sahip?

  • Video izlerken, kapanmadan arama yapabilirsiniz.
  • Gmail üyeliğiniz sayesinde abone olduğunuz kanalları sağ bölümden takip edebilir, izlemek istediğiniz videolara daha kolay ulaşabilirsiniz.
  • Daha sonra izle butonu sayesinde izleyeceğiniz videoları unutmazsınız ve ”Daha sonra izlenecek videolar” bölümünden zamanında tiklediğiniz videoya erişebilirsiniz.
  • Oynatma listelerini mobil telefonunuz üzerinden de görebilirsiniz. Ayrıca videoları tek tek aramak oluşturduğunuz playlistlerden favori videolarınıza bakabilirsiniz.
  • Sosyal Medya sitelerinde beğendiğiniz videoları paylaşabilirsiniz. (Facebook, Twetter, Google Plus)
  • İzlediğiniz videolara mobil telefonunuzdan yorum yapabilir, kişilerin yorumlarını yanıtlayabilirsiniz.

Youtube’u hangi modeller için indirebilirim?

Dünyanın en kaliteli ve en büyük prestije sahip olan, 1 milyardan fazla indirilme sayısıyla rekor kıran Youtube video izleme uygulamasını Blackberry OS, Apple iOS, Windowsphone ve Android işletim sistemli telefonların tümüne indirebilirsiniz.

Nokia Lumia, 520, 525, 620, 625, 720, 820, 920, 925, 1020, 1320, 1520 ve diğer lumia modelleri,

iPhone S5, S4, S3, Apple iPad ,

Samsung Galaxy S5, S4, S3, Mini, Galaxy, Pro, Lite, Wonder ve diğer modeller,

LG G3, G2, Mini, Knock Code, E540, P713, E410i,  ve diğer LG modelleri,

Sony Xperia Z3, Z2, Z, E1, V, M2, T2, Ultra ve diğer modeller,

Casper Via V4, Casper Via Tablet ve diğer Casper modelleri

General Mobile Discovery, Elite ve diğer GM modelleri,

HTC One, Mini, M8, Max, Desire modelleri,

Blackberry Gold, Z10, Curve, Bold 

Android işletim sistemine sahip Turkcell, Vodafone Smart, Piranha ve diğer modeller için Youtube uygulamasını (apk) indirmek istiyorsanız lütfen sahip olduğunuz telefon modelinin üzerine tıklayın.

 

Youtube’a giremiyorum?

Eğer youtube’a giremiyorsanız ve telefonunuzun Dns ayarlarını değiştirmeniz gerekiyorsa bu ayarları hemen ve hızlı bir şekilde yapmak için buraya (iOS iPhone), buraya (android)  tıklayabilirsiniz.

Ben Dns değiştirmekle falan uğraşamam, bana bir program yeter diyorsanız programını üzerine tıklayarak indirebilirsiniz.

Nokia artık Microsoft’un!

0

Nokia ile Microsoft arasında ki bu anlaşma aylar önce kulağımıza gelmiş ancak bir söylentiden ileri geçememişti. Ancak iki devin de resmi sayfalarından duyurduğu habere göre resmi satış 25 Nisan 2014 tarihinde gerçekleşti. Yani artık Nokia’nın Microsoft tarafından satın alındığı kesinleşti.

microsoft-nokia-anlasmasi

Microsoft Nokia’yı neden satın aldı?

Mobil kullanıcıların çığ gibi büyümesi, reklam ve satış rakamlarının %50 seviyelerinde sadece mobil cihazlar ve mobil kullanıcılar tarafından sağlanması Dünya’nın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft’un da gözünden kaçmadı. İlk adımı Windows Phone işletim sistemi ile atan Microsoft daha sonra daha büyük bir adım atarak Nokia’yı satın aldı.

Görsel iletişim pazarına her ne kadar Apple ve Google dan sonra girmiş olsa da Microfost’un bu pazarda hızla yol alacağını tahmin edebiliyoruz. Nitekim Nokia köklü bir telefon markası ve bu denli büyük iki şirketin birleşmiş olması mobil teknoloji meraklılarını çok heyecanlandırıyor.

Bundan sonra üretilecek cihazların adı ne olacak?

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınmasından sonra üretilecek cihazların adının ne olacağı herkes için merak konusu. Microsoft’un resmi blogunda yayınlanan satın alma ile ilgili yazıda konuya hiç yer verilmemiş ve her iki şirketin de konu ile ilgili herhangi bir açıklaması yok. Heyecanla bekliyoruz…