Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp silinen mesajları geri alma

Whatsapp silinen mesajları geri alma

- Advertisment -

Whatsapp’ta mesajlarınızı yanlışlıkla sildiyseniz, silinen mesajların içinde de çok önemli veriler varsa geri almanız mümkün. Mesajlarım silindi diye, telaş yapmanızın ve ne olduğu belirsiz programlar indirmenizin hiç bir lüzumu ve gereği yok. Aşağıdaki talimatları izleyerek Whatsapp da sildiğiniz tüm mesajları geri alabilirsiniz.

Whatsapp’ta mesajlarım silindi ne yapacağım?

Öncelikli olarak mesajlarınızı geri almak için Whatsapp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın.

Hafıza kartınızın (mcSD) içindeki “msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt” dosyasını bulun. YYYY- yılı- MM- ayı- ve DD- günü temsil eder. En son ne zaman güncelleme yapıldıysa o tarihle beraber buraya kaydedilir.  Burda yapacağınız işlem “msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt” dosyasını “msgstore.1.db.crypt” olarak değiştirmektir.

WhatsApp-silinen-mesajlari-geri-yukleme-mobilkaynak

Sonrasında telefondan kaldırmış olduğunuz Whatsapp uygulamasını Buradan indirerek tekrardan yükleyin. Yükleme esnasında ” Whatsapp uygulaması Mesaj yedeği bulundu. Mesaj geçmişini yedekten geri yüklemek ister misin?” uyarısı alacaksınız. Geri yükle’ye tıklayıp işlemi tamamlayın.

Whatsapp yedeklemesini geri yüklemeden önce aşağıdakilere göz gezdirin.!

Whatsapp uygulamasının belirli bir güncelleme saati vardır. Güncelleme 04:00’da yapılır ve tüm mesajlaşmalar telefonun hafıza kartına kayıt edilir. Whatsapp ta güncelleme öncesinde konuşmalarınız mevcut ise yukarıda belirttiğimiz işlemleri gerçekleştirirken gün içerisinde yaptığınız konuşmalar kayıt altında olmayacaktır. Yani yedekleme işleminden önce yapılan konuşmalarınızı göremeyeceksiniz.

Ayrıca yalnızca 7 günlük Whatsapp mesajlaşmalarını görebilirsiniz.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

2 YORUMLAR

    • Bülent bey hangi marka telefon kullanıyorsunuz. Whatsapp silinen mesajları geri almak için destek almak istediğiniz telefon modelini yazınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -