Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp'ta resim ya da video gönderememe sorunu (Android)

Whatsapp’ta resim ya da video gönderememe sorunu (Android)

- Advertisment -

   Whatsapp’ta arkadaşlarınıza uygulama içerisinden resim ya da video gönderemiyorsanız, böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin ve telefonunuzda tek tek deneyerek sorunu aşabilirsiniz. Whatsapp’ta medya gönderimi hatasını teşkil edebilecek birden fazla sorun olabilir. 

  1.   Telefonunuzda internet bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. İnternetiniz ayrıca çok yavaş olabilir. Aşırı yavaş internette Whatsapp’ta dosya gönderimi hatası alabilirsiniz. Gecikme yaşanacağı için upload yarıda kesilebilir ve fotoğraf ya da video gönderirken uyarı çıkabilir.
  2. Tarih ve saatinizin doğru olup olmadığını kontrol edin. Whatsapp saat ve tarihle eş zamanlı çalıştığından tarihiniz güncel olmalıdır.
  3. Gönderilen dosyayı alamıyorsanız ya da görüntüleyemiyorsanız aşağıdaki adımları tek tek uygulayın;
  • MicroSD depolama kartınızın içerisinde boş yer olup olmadığını kontrol edin. Gönderilen fotoğraf veya videoları Whatsapp otomatik olarak SD kartta depoladığından eğer hafızanız dolu ise depolama işlemi gerçekleşmez.
  • Whatsapp’ı yedeklemeyi deneyin. Yedekledikten sonra orjinal Whatsapp dosyasının içindeki dosyaları silin ve Yedeklediğiniz dosyaları geri yükleyin.
  1.  Hafıza kartınız arızalanmış olabilir. Kartı yeniden biçimlendirmeniz dosya aktarımında ya da alımında düzelmeyi sağlayabilir. Hafıza kartınızı sıfırlamak (Resetlemek) için kartınızı bilgisayarınıza takın ve içindeki tüm dosyaları bir klasöre kopyalayın. 
  2. MicroSD (Hafıza Kartı) depolama kartını biçimlendirin. Biçimlendirmeyi bilmiyorsanız bilgisayara taktıktan sonra Bilgisayarım’a girin. Hafıza kartının bulunduğu Disk’e sağ tıklayın ve Biçimlendir’e tıklayın. > Hızlı biçimlendir’i seçin ve işlemi tamamlayın.
  3. Başka klasöre kaydettiğiniz SD kartın içindeki dosyaları geri yükleyin.
- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -