Ana Sayfa Etiketler Resim

resim ile ilgili içerikler.


Nokia Lumia 620 ekran görüntüsü yakalama

Windows Phone 8.0 ve Windowsphone 8.1 işletim sistemli Nokia Lumia 620 model akıllı cep telefonlarında ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirebilir, ekran görüntüsü çekme yöntemiyle yakaladığınız fotoğrafları galerinize ekleyebilirsiniz. Örneğin; Çektiğiniz Whatsapp içi resmi Facebook, Twitter, Instagram veya Pinstagram gibi sitelerde veya uygulamalarda paylaşabilirsiniz. Nokia Lumia 620’de ekran görüntüsü yakalamak ve ekran fotoğrafını çekip paylaşabilmek için öncelikli olarak nasıl screenshoot alabileceğinize göz atalım. Resimli anlatım ile ekran resminin nasıl alındığını öğrenebilirsiniz.

Nokia Lumia 620′nin Windowsphone 8.0 ve Windowsphone 8.1 sürümlerinde ekran yakalamak ve ekran fotoğrafı çekmek için farklı kombinasyonlar oluşturacak şekilde iki tuşa basmanız gerekmektedir.

Nokia Lumia 620′de ekran görüntüsü yakalamak için;

Windows Phone 8′de ekran görüntüsü almak için, Başlat‘a Başlangıç düğmesi ve ardından Güç düğmesine Güç simgesi aynı anda basın ve ses çıkıncaya kadar basılı tutun. Ekran görüntüsünü Lumia’da yakalayın.

ekran-goruntusu-alma

Güncellediğiniz (WP 8.1) Nokia Lumia 620′de Ekran resmi çekmek için;

Windowsphone 8.1 ekran görüntüsü kaydetme tekniği;

Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia 620 model telefonunuzda, ekranınızın resmini çekmek için Güç düğmesiGüç simgesi ve Sesi Arttırma düğmelerine aynı anda basın.

nokia-lumia-520-ekran-goruntusu-yakalama

Ekran resmini çekebilmek için Güç + Ses Açma tuşlarının nerede olduğunu resimli anlatımda görebilirsiniz. Bunun yanında karşılaştığınız olası problemleri, hataları veya ss alma sorunlarını yorum kutucuğuna yazın çözüm üretelim.

Nokia Lumia akıllı cihazların tümünde programsız bir şekilde ekran fotoğrafı yakalayabilirsiniz. Nokia’nın resim çekme özelliği sayesinde program indirmeniz gerekmiyor.

Instagram fotoğraf döndürme ayarları nasıl yapılır?

Instagram’da fotoğraflarınızı döndürmek istiyorsanız aşağıdaki 3 adımı uygulayabilirsiniz. Fotoğrafı döndürme ayarlarında çektiğiniz resimleri dikey ya da yatay olarak farklı formatlara sokabilirsiniz.

1- Fotoğrafınızı döndürmek istiyorsanız Instagram uygulamasını başlatın.

2- Uygulama içerisinde bulunan  simgesine dokunun ve ardından ‘a girin.

3- Fotoğrafınızı döndürmek ve dikey diktörtgen ya da yatay dikdörtgen yapmak  ikonuna dokunun.

4- Eğer ayarlardan vazgeçmek istiyorsanız X (Çarpı) işaretine dokunun. Ayarların uygulanmasını istiyorsanız kaydederek işlemi tamamlayın.

Whatsapp’ta resim ya da video gönderememe sorunu (Android)

   Whatsapp’ta arkadaşlarınıza uygulama içerisinden resim ya da video gönderemiyorsanız, böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin ve telefonunuzda tek tek deneyerek sorunu aşabilirsiniz. Whatsapp’ta medya gönderimi hatasını teşkil edebilecek birden fazla sorun olabilir. 

  1.   Telefonunuzda internet bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. İnternetiniz ayrıca çok yavaş olabilir. Aşırı yavaş internette Whatsapp’ta dosya gönderimi hatası alabilirsiniz. Gecikme yaşanacağı için upload yarıda kesilebilir ve fotoğraf ya da video gönderirken uyarı çıkabilir.
  2. Tarih ve saatinizin doğru olup olmadığını kontrol edin. Whatsapp saat ve tarihle eş zamanlı çalıştığından tarihiniz güncel olmalıdır.
  3. Gönderilen dosyayı alamıyorsanız ya da görüntüleyemiyorsanız aşağıdaki adımları tek tek uygulayın;
  • MicroSD depolama kartınızın içerisinde boş yer olup olmadığını kontrol edin. Gönderilen fotoğraf veya videoları Whatsapp otomatik olarak SD kartta depoladığından eğer hafızanız dolu ise depolama işlemi gerçekleşmez.
  • Whatsapp’ı yedeklemeyi deneyin. Yedekledikten sonra orjinal Whatsapp dosyasının içindeki dosyaları silin ve Yedeklediğiniz dosyaları geri yükleyin.
  1.  Hafıza kartınız arızalanmış olabilir. Kartı yeniden biçimlendirmeniz dosya aktarımında ya da alımında düzelmeyi sağlayabilir. Hafıza kartınızı sıfırlamak (Resetlemek) için kartınızı bilgisayarınıza takın ve içindeki tüm dosyaları bir klasöre kopyalayın. 
  2. MicroSD (Hafıza Kartı) depolama kartını biçimlendirin. Biçimlendirmeyi bilmiyorsanız bilgisayara taktıktan sonra Bilgisayarım’a girin. Hafıza kartının bulunduğu Disk’e sağ tıklayın ve Biçimlendir’e tıklayın. > Hızlı biçimlendir’i seçin ve işlemi tamamlayın.
  3. Başka klasöre kaydettiğiniz SD kartın içindeki dosyaları geri yükleyin.

iPhone ekran fotoğrafı nasıl çekilir?

iPhone kullanıcıları bu telefonun bir çok açıdan işe yarar özelliklere sahip olduğunu biliyor. Gerek uygulama zenginliği olsun, gerekse telefonun teknik özellikleri açısında gayet gelişmiş bir cihaz.  Ekranın fotoğrafını çekme özelliği de bunlardan bir tanesi.

iPhone ekran resmi nasıl çekilir?