Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Note 7 nasıl format atılır?

Samsung Note 7 nasıl format atılır?

- Advertisment -

Samsung Note 7 format atma nasıl yapılır ve format atarken nelere dikkat etmeliyiz bu yazımızda anlatmaya çalışacağız. Ama öncelikle format attıktan sonra telefonun tamamen sıfırlandığını unutmayın. Bu işlemden sonra (hard reset) tüm verileriniz silenecek ve telefonunuz ilk günkü gibi olacaktır.

İlginizi çekebilir: Android telefonlara format atarken dikkat edilmesi gerekenler

Neden format atarız?

Samsung Note 7’ye format atmak için bir çok nedenle karşı karşıya olabiliriz. Telefonumuza virüs bulaşmış olabilir ya da telefonu hızlandırmak için bu yola başvurmuş olabiliriz. Aynı zamanda eğer telefonu başkasına satıyorsak sıfırlama işlemi kişisel verilerimize başkaların erişmesine engel olur. Bu yüzden Samsung Note 7 format işlemi şuan için işimize yaramayacak olsa da Note 7 kullanıcıları için biliniyor olması faydalıdır.

Samsung Note 7 nasıl format atılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sıfırlama işlemine başlamadan önce tüm verilerinizi mutlaka yedekleyin. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi de format atma işlemine çok benzemektedir. Bu tür sıfırlama işlemlerinin tamamında tüm fotoğraflar, video ve mesajlaşmalar silinir.

Format atma işlemine başlamadan önce telefonu tamamen kapatın.

Aynı anda format atma tuşlarına Samsung logosu çıkana kadar basılı tutun. Samsung Note 7 format tuşları ses açma tuşu + ana ekran düğmesi + güç düğmesidir.

Karşınıza çıkan menüden wipe data/factory reset üzerine gelin. Menüler arasında gezmek için ses tuşlarını kullanabilirsiniz. Güç tuşuna basarak wipe data/factory reset seçimini yapabilirsiniz.

hard-reset-note-7

Daha sonra giriş yaptığınız bölümden gene ses tuşlarını kullanarak yes – delete user all data menüsünün üzerine gelin ve gene güç tuşu ile seçin.

Bu işlemi yaptıktan sonra tüm verileriniz silinecektir ve Samsung Galaxy Note 7 format atma işleminiz tamamlanacaktır.

Reboot System Now seçeneğine gelerek bu menüden çıkış yapabilirsiniz. Telefonunuz yeniden başlatılacak ve kurulum yapmanız istenecektir. Artık telefonunuz ilk günkü gibi tertemiz olacaktır.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -