iPhone 7 sim kart nereden takılır?

-sponsor-

iPhone 7 telefon aldıysanız ve ilk defa alıyorsanız muhtemelen bir çok ayarı ile ilgili sıkıntı çekeceksiniz. Bunun yanında bazı fiziksel işlemlerde sizi zorlayacaktır. Çünkü artık akıllı telefonlar alışılmışın dışında tasarlanıyor, batarya kapakları açılmıyor ve sim kartı kapağın altına takılmıyor. Bu yazımızda sizlere iPhone sim kartı nereden çıkartılıri takılı yani sim kart değiştirme işlemi nereden yapılır bundan bahsedeceğiz.

iPhone 7 sim kart değiştirme

iPhone 7 sim kart değiştirme işlemleri telefonun kapağı açılmadan bir iğne yardımı ile yapılır. Gerekli olan bu iğne telefonunuzu aldığınızda mutlaka kutun içinden çıkmış olmalıdır. Eğer iPhone’un kendi iğnesi içerisinde yoksa ya da telefonu ikinci el aldıysanız dikiş iğnesi ya da başka bir delici alet kullanmayın. Telefonunuzun sim yuvasını ya da hafıza kartı yuvasını başka bir iğne ile açmaya çalışmayın.

İlginizi çekebilir: Telefonun kendi iğnesi yerine ne kullanabilirim?

iphone-7-sim-kart-yuvasi

iPhone 7 telefonun sim kart takılma yeri telefonun sol tarafına gizlenmiştir. Bu yuvayı iPhone 7 sim kart yuvası için tasarlanmış özel iğnesi ile açabilirsiniz. Yapmanız gereken sim yuvasında bulunan küçük deliğe iğneyi sokmanız ve ileri doğru itmenizdir. İğneyi yuva içerisinde sağa sola oynatmayın aksi taktirde telefonunuzu aşındırır ya da yuvayı bozabilirsiniz. Dik olarak ileri doğru itmeniz yeterli olacaktır

iPhone 7 sim kart takma

iPhone7 de çıkardığınız sim yuvasını sim kartı yerleştirin. Sim karatın takılma şekli ise yuvaya işlenmiştir. Sim kartın şeklinde tasarlanan bu yuvaya kartı yerleştirin ve bu sefer iğnesini hiç kullanmadan kartı yuvaya yerleştirin.

İlginizi çekebiliri: iPhone 7’nin ekran döndürme özelliği nasıl açılır ve kapatılır.

iPhone 7’nin ayarları ya da takıldığınız başka bir soru olursa sitemizin soru cevap kısmını kullanabilirsiniz.

Soru sor

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz