Ana SayfaiPhoneiPhone 6'ya Nasıl Format Atılır

iPhone 6’ya Nasıl Format Atılır

- Advertisment -

Mobil teknoloji üreticileri arasında zirvede yer alan Apple, tasarımları ile konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Apple tarafından üretilen cihazların yalnızca donanım ve tasarım açısından değil yazılımsal açıdan da üst düzey olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle iOS işletim sisteminin bu konuda tüketiciler için sunduğu avantajlar Apple’ın güçlü bir konumda yer almasını sağlıyor. Ayrıca iOS ve Android uygulamaları arasında da oldukça bariz farkların olduğunu söylemek mümkün.

Apple’ın en iyi tasarımlarından biri olarak kabul edilen iPhone 6 için birçok kullanıcıdan format ile ilgili taleplerin geldiğini söyleyebiliriz. Yaklaşık her 6 ayda bir bu cihazlara format atmak uygun olacaktır. Menü kısmından ”ayarlar” bölümünü kullanarak cihazınıza format atabilirsiniz. Ayarlar > Genel > Sıfırlar seçeneklerini kullanarak tüm içerikleri ve ayarları sil kısmına tıklıyorsunuz. Böylelikle cihazınıza format atma işlemini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Cihazını açamayan kullanıcılar için bir çözümün daha mümkün olduğunu ifade edebiliriz. Cihazınız açılmıyorsa format atmak iyi bir çözüm olabilir. Bunun için bilgisayarınıza iTunes programını indirin ve cihazınızı USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Ardından cihazınızın ”Home” tuşuna basın. Ekranda iTunes logosunu gördüğünüzde basılı kalmayı bırakabilirsiniz. Daha sonra bilgisayarınızdan geri yükle işlemini tercih ederek format atma işlemini tamamlayabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -