Ana SayfaNasıl yapılır?İnstagram'da kaybolan fotoğraf veya video nasıl yollanır?

İnstagram’da kaybolan fotoğraf veya video nasıl yollanır?

- Advertisment -

Instagram uygulaması kapsamlı mesaj gönderme ayarlarına sahiptir. Bunlardan biri de Instagram’da kaybolan fotoğraf veya video yollama özelliğidir. Bu yazımızdan faydalanarak Instagram kişilerine nasıl fotoğraf ya da video gönderebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram’da kaybolan fotoğraf yollamanın 2 farklı yolu vardır. Bunlardan birincisi tek seferliğine yollama diğeri ise yeniden oynatmaya izin verme seçeneğinidir. Ancak ikinci seçenek kullanılsa bile mesajlardan çıktığınızda fotoğraf kaybolacaktır. Kaybolan fotoğraf veya video atmak için aşağıdaki adımları uygulayın. Bu yönergeler hem Android hem de iOS (iPhone) cihazlarda uygulanabilir.

Tek seferliğine kaybolan görsel yollama

Bir kere mahsus fotoğraf ya da video attığınızda kullanıcının tek görüntüleme hakkı olur, ardından medya ögesi görünürlükten çıkar. DM (Direkt Mesajlar)’de arkadaşınıza bu yöntemle bir görsel yollamak istiyorsanız:

  • Mesajlar > Kişi’ye gelin.
  • Ekranın sol altında bulunan kamera simgesine basın.
  • Fotoğraf veya video çekin ya da galeriden seçin.
  • Android için -Tek görüntüleme, iOS için Bir kez görüntüle’yi seçin.
  • Mesajınızı Instagram kişisine gönderin.

Yeniden oynatmalı görsel yollama

Mesaj gönderilen kişinin görseli tekrar görüntülemesine olanak tanır, ancak mesajlar penceresi kapatıldığında resim otomatik olarak kaybolur. Arkadaşınıza veya takipleştiğiniz kullanıcıya yeniden oynatılabilen öge göndermek için:

  • Mesajlar > Kişi’ye gelin.
  • Ekranın sol altında bulunan kamera simgesine basın.
  • Fotoğraf veya video çekin ya da galeriden seçin.
  • “Yeniden oynatmaya izin”i seçin.
  • Mesajınızı Instagram kişisine gönderin.

Kaybolan mesaj kimlere gönderebilirim?

Instagram kişilerinin tümüne kaybolan mesaj gönderilemiyor. Kaybolan mesaj yollamak için bazı şartlar bulunuyor. Bunlardan ilki sizden onaylı mesaj alan kişilerdir. İkincisi sizi takip etmesi gerekir. Instagram tarafından güvenlik amacıyla böyle bir prosedür uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra “Yeni Grup > Kişilerin Seçimi > İleri” adımlarıyla birden fazla kişiye kaybolan resim veya video atmak mümkündür.

Kaybolan fotoğraf veya videoları görüntüleyebilir miyim?

Maalesef gönderici kişi tarafından yollanan kaybolan resimler görüntülenemez. Gönderen kişinin cihazında veya Instagram hesabında gönderiler tutulmaz. Yalnızca gönderilen kişi tarafından belirlenen sınır doğrultusunda görüntülenir. Kişi yalnızca gönderdiği resim veya videonun görülüp görülmediğini öğrenebilecektir. Kişinin ekran görüntüsü alması durumunda ise yine mesajlar bölümünde size uyarı gelecektir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -