Ana SayfaAndroidİstanbulkart mobil uygulama indir

İstanbulkart mobil uygulama indir

- Advertisment -

Büyükşehir Belediye tarafından, İstanbul’da yaşayan 16 milyon insanı sevindirecek yenilik paylaşıldı. İstanbul’da metrobüs, otobüs, metro, bisiklet ve diğer belediye ulaşım alaçlarını kullanırken yükleme noktalarına gitmek zorunda değiliz. İBB tarafından geliştirilen İstanbulkart mobil uygulama sayesinde artık kartınıza online olarak bakiye yüklemesi yapabilir, NFC desteği sayesinde kartınızı telefona okutarak kalan bakiyeyi görüntüleyebilirsiniz.

İstanbulkart uygulama özellikleri

Önceki adıyla akbil (akıllı bilet) olarak bilinen şimdiki adıyla ise İstanbul kart diye anılan ve İstanbul içinde taşımacılığı sağlayan şehir içi ulaşım kartıyla hayatımız artık bir tık daha kolaylaşıyor. Normalde kartımıza bakiye yüklemek için dolum noktalarına gitmek zorunda kalırken şimdilerde buna pek ihtiyaç olmayacak gibi görünüyor. Kredi kartından yükleme yapmaya olanak tanıyan İstanbul kart sayesinde hızlı bakiye yükleme yapabilirsiniz.

Ayrıca NFC teknolojisinden yararlanarak kartınızı telefona okutabilir, kalan bakiyeyi öğrenerek yetersiz bakiye anonsundan kurtulabilirsiniz. Uygulamayı kısaca tarif edecek olursak Android ve iOS (iPhone) platformlarında destek veren İstanbulkart mobil uygulamaya kullanıcı bilgilerinizi girerek kaydoluyorsunuz. Artık çoğu telefonda standart gelen NFC’yi açık duruma getirerek, ulaşım kartınızı telefonun arkasında tutarak cihaza okutuyorsunuz. Çıkan pencereden kartta ne kadar para kaldığını öğrenme servisinden yararlanabiliyorsunuz.

İstanbulkart uygulaması telefona para yüklemeye de olanak tanıyor. Uygulama içerisinden “İstanbulkart’ıma Yükle” sayfasına gidip yüklemek istediğiniz tutarı seçmeniz ve kart bilgilerinizi girerek tamam butonuna basmanız yeterlidir. Ayrıca sürekli kart bilgisi girmekle uğraşmak yerine ödeme talimatı da oluşturmanız mümkündür. İstanbulkart tüm bunların yanı sıra kart hareketlerini görüntülemenize, ne zaman ne kadar yükleme yaptığınızı görmenize ve karta aktarma yapmanıza olanak tanır. Kredi kartından akbile para yüklemenin yanı sıra uygulama üzerinden size en yakın bakiye yükleme noktalarını görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul kart ile yapabilecekleriniz

  • Anlık bakiye görüntüleme,
  • Kalan bakiye sorgulama,
  • Banka talimatı oluşturma,
  • Talimat yükleme,
  • En yakın yükleme noktası görüntüleme,
  • İstanbulkart harcama noktası görüntüleme

İstanbulkart uygulama indir

Belbim Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri tarafından geliştirilen toplu taşıma kartı yönetim uygulaması İstanbulkart Android ve iOS(iPhone) çalıştıran telefon ve tabletler için ücretsiz indirilebilir. Aşağıdaki bağlantı adreslerini kullanarak size uygun Google Play Store veya App Store mağazasından NFC teknolojili İstanbulkart uygulamasını yükleyin.

Android için indir iOS için indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -