Ana SayfaNasıl yapılır?Instagram virüsü nasıl temizlenir? | Profile Kim Bakmış Virüsü

Instagram virüsü nasıl temizlenir? | Profile Kim Bakmış Virüsü

- Advertisment -

Instagram’da son zamanlarda tehlike çanları çalıyor. Kullanıcıların bilgilerini ele geçirme, hesap yönetme ve kişiler üzerinden reklam yapma gibi kötü amaçlara hizmet eden virüsler pek çok can yakıyor. Bu virüslerden biri de “Profilime kimler bakıyor, takip etmeyi bırakanlar, unfollow yapanlar, beni delist yapıp engelleyenler” şeklinde aramalar sonucunda maruz kalınandır. Bu virüsü temizlemenin ve “Profilime kimler bakmış virüsünden” kurtulmanın bazı yolları bulunuyor. Yazımızda Instagram virüsü çeşidinin nasıl kaldırılacağını anlatıyoruz.

Virüsler sanal alemde en büyük tehditlerden biridir ve virüslerin çeşitli amaçları bulunmaktadır. Virüs bir avcılık iken internet dünyasındaki bütün kullanıcılar av olabilir. Instagram kullanıcıları da bu kapsamda yer alır. Pek çok virüs çeşidi olduğu gibi sosyal medyalardan biri olan Instagram’da da türeyen virüsler vardır. Bu virüslerle kullanıcıların profillerinde paylaşım yapılabilir, kişinin bilgileri alınabilir, etiketler oluşturulabilir ve virüs izin doğrultusunda istediği herşeyi yapabilir. Neyse ki günümüzde her ne kadar yaygın bir şekilde virüsler üretiliyorsa da bunları temizlemek de kısa sürede mümkün hale geliyor.

Instagram’da bulaşan profile kim bakmış virüsü genellikle verilen izinlerden kaynaklıdır. Bunun yanında bu tarz virüslerin bulaşması şifrenin ele geçirilmesi yoluyla da gerçekleştirilmektedir. Tüm bunların önüne geçmek ve “Profilime kim bakmış virüsü temizlemek” için aşağıdaki adımları uygulayın.

Instagram yakın zamanda kendi içerisinde uygulama kullanımına izin vermiştir. Uygulama izinleri sayesinde Instagram içerisinde kolaylıklar sağlayan bazı işlemler yapılmaktadır. Örneğin takip etmeyenleri bulma, engelleyenleri öğrenme vb. durumlarda uygulamalardan yararlanırız, ancak bazı zamanlar uygulamalardan bazıları kötü niyetli olabilmektedir.Profile kimler bakıyor virüsünü silmek için uygulama erişimi kapatılmalıdır.

Instagram profile bakanlar virüsü temizleme

  • Web tarayıcı üzerinden www.instagram.com adresine gidin.
  • Kullanıcı bilgilerinizi girin ve giriş yapın.
  • Ayarlar > Uygulamaları Yönet‘e gidin.
  • İzin verilen şüpheli tüm uygulamaları kaldırın.

Bu kaldırma işleminin yanında şifrenizi yenileyin ve güçlü bir parola oluşturun. Şifrelerinizi tüm uygulamalar için ortak hale getirmeyin. Facebook, Twitter, Instagram vb. gibi uygulamaların her biri için farklı şifreler yaratın. Şifrelerinizi düzenli olarak yenileyin. Arkadaşlarınızla şifrenizi paylaşmayın. Bilmediğiniz veya güven vadetmeyen Instagram içi uygulamalara izin vermeyin.

Daha fazla bilgi almak için yorum bölümünü kullanın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -