Ana SayfaAndroidLG Q6 nasıl format atılır?

LG Q6 nasıl format atılır?

- Advertisment -

LG Q6, LG firmasının gözde telefonları arasında yer alıyor. Kullanıcılara gelişmiş özellikleriyle pek çok yenilik sunduğu gibi birtakım sorunlar da meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan başlıcası LG Q6’nın diğer tüm telefon modellerinde olduğu gibi formata ihtiyaç duyması. Eğer LG V35 Thinq format atma ihtiyacı duyan birtakım durumlar yaşıyorsa -donma, yavaşlama, yazılımsal problem, uygulama çakışması, desen kilidinin unutulması gibi – bu yazımızdan yararlanarak resetleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler: Fabrika ayarlarını varsayılana döndürme işlemi uzun sürebileceğinden işlemin yarıda kesilmemesi için en az %50 şarj ile format atmanızı öneriyoruz.

Uyarı: LG Q6’yı sıfırlamak tüm verinin -görsel, mesaj, uygulama bilgileri, hesap bilgileri, rehber ve diğer- kalıcı olarak silinmesine yol açacaktır. Format sonrası dosya kurtarmak ve dosyaları geri getirmek imkansıza yakındır. Bu sebeple format atmadan önce mutlaka yedek almanızı öneriyoruz.

LG Q6 Thinq nasıl yedek alınır?

LG Q modellerini kapsayan bir yedekleme rehberi oluşturduk. Aşağıdaki yazımızı inceleyerek yedekleme, geri yükleme, transfer ve güncelleme işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Yazı yedekleme noktasında, uygulama, rehber, fotoğraf, video ve medya ve diğer verilerin yedeğini alma yolu hakkında bilgi vermeyi amaçlar.

LG Q modellerinde yedekleme ve geri yükleme nasıl yapılır?

LG Q6 Thinq nasıl format atılır?

LG Q6 format atma yöntemleri iki tanedir. Bunlar hard reset ve soft resettir. Cihazınız için uygun olan metodu aşağıdan seçin ve formatlamayı başlatın.

Soft reset ile format atmak

LG Q6 soft resetleme işlemi diğer yönteme göre daha kolaydır. Telefonu kapatmadan, ayarlar bölümünü kullanarak gerekli sıfırlama yani fabrika ayarlarına döndürme işlemi gerçekleştirilebilir.

 • Ayarlar > Genel > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika verilerine sıfırla’ya gidin.
 • Telefonu sıfırla > Herşeyi sil’e basın.
 • Çıkan ekranı onaylarak soft resetlemeyi başlatın.
 • Cihaz tamamen açılıncaya kadar bekleyin.

Hard reset ile format atmak

Hard reset ile format telefonun kapatılmasını ve cihaz üzerinde bulunan fiziksel tuşların kullanımını gerektirir. Hard reset daha çok tüm veriyi komple silmek, açılmayan cihazı açabilmek ve telefon yapılandırma ve ayarlamaya gidememek gibi durumlarda tercih edilir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • Ses kısma tuşuna, hemen ardından “Güç” tuşuna basın.
 • LG logosunu gördüğünüzde “Güç” düğmesine basmayı bırakın.
 • Basmayı bıraktıktan hemen sonra “Güç” tuşuna tekrar basmaya devam edin.
 • Açılan “Factory Hard Reset” penceresinde “Ses azaltma” tuşunu kulanarak “Delete user data all” kısmına gelin ve “Yes” ile onaylamak için “Güç” düğmesini kullanın.
 • Hard reset işleminin onaylanması ve doğrulanması için tekrar “Ses azaltma” tuşu ile “Yes” üzerine gelin ve “Güç” düğmesine basın.
 • Cihaz hard resetleme sırasında birden fazla yeniden başlatılabilir. LG Q6 tamamen açılıncaya dek bekleyin.

LG Q6 Thinq format atma sorunlarını bizimle yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -