Ana SayfaNasıl yapılır?Instagram konum ekleme nasıl yapılır?

Instagram konum ekleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Instagram platformu internet kullanıcılarını bir araya getirmeyi ve onları sosyalleştirmeyi amaçlayan platformdur. Kişiler Instagram’da dilediği fotoğrafı veya videoyu paylaşabildiği gibi bu görsel ögeler üzerinde özelleştirme yapabilmektedir. Bu fotoğraf ve video ayarlarından biri de konum ekleme özelliğidir. Yazımızdan yararlanarak “Instagram konum ekleme nasıl yapılır?” sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Instagram uygulaması kullanıcılara konum paylaşma özelliği sunmaktadır. Önceleri, akıllı telefonun yaygınlaşmaya başladığı sıralar konum özelliğini kullanabilmek için Google Haritalar, Yandex Haritalar gibi uygulamalara gebeyken artık yerleşik uygulamalar sayesinde uygulama içerisinde konum görüntüleme, konum ekleme ve konum ayarı yapma gibi seçeneklere sahibiz. Tüm bu özellikler Instagram’da da bulunmaktadır ve kişiler konum atma ve içeriğe konum ekleme fırsatlarına sahiptirler.

Instagram konum bulma nasıl yapılır?

Instagram’da konum ekleme ayarı yaptığınızda paylaştığınız içeriğe konum ekleyerek görüntünün nerede çekildiği bilgisini karşı tarafa ulaştırabilirsiniz. Uygulama kişilere bu özelliği paylaşım yapma esnasında otomatik olarak sunmaktadır. Bir içeriği paylaşmak istediğinizde paylaşma butonuna basmadan önce “paylaşma seçenekleri” içerisinde “Konum ekleme” butonu yer almaktadır. Bu butona bastığınızda telefonunuz otomatik olarak GPS konum bilginizi alacaktır veya GPS açık değilse açma isteğinde bulunarak bağlantı gerçekleştirilecektir. Instagram bu esnada konum taraması yaparken size harita üzerinden bulunduğunuz yeri seçmeniz konusunda bilgi verecek ve gerekli seçimi yapıp “konum ayarını kaydetme” işlemini gerçekleştirdiğinizde paylaşılan ögenin özetinde konumunuz diğer kişilerce görüntülenebilecektir.

Instagram konum ekleme ve konum kaldırma nasıl yapılır?

Instagram kişilere yaptıkları paylaşımla ilgili çeşitli özellikler sunmaktadır. Görsele konum ekleme yapabileceğiniz gibi konum kaldırma yapmanız da mümkündür. Konum eklemek için paylaşım öncesinde “Konum ekleme” butonunu kullanmanız gerekirken, paylaşılan bir resimdeki veya videodaki konumu silmek için görselin yanında bulunan üç noktaya basmak ve düzenleme seçeneğinden konum kaldırmaya gitmek yeterli olacaktır.

Instagram konum atma ve çıkarma ayarları hem Android hem de iOS için aynı adımların uygulanmasını gerektirir. Yani Samsung Galaxy veya iPhone cihazda yapacağınız konum ayarlarının sırası ve yöntemi arasında farklılık bulunmamaktadır.

Konum ekleme ve kaldırma ayarları görüldüğü üzere oldukça basit. Uygulamalarda deneyimini ve bilgisini arttırmak isteyen kullanıcıların yararlanabileceği bu özelleştirme ayarlarını gerçekleştirmede sorun yaşıyorsanız yardım almak üzere yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -