Ana SayfaNasıl yapılır?Galaxy S9 ve S9 Plus'ta tuşlar nerede?

Galaxy S9 ve S9 Plus’ta tuşlar nerede?

- Advertisment -

Son 10 yılda teknolojik alanda büyük gelişmeler kaydedildi. Bir zamanlar tuşlardan geçilmeyen Nokia cihazlar yerini çok daha az sayıda tuş içeren akıllı telefonlara bıraktı. Tuşlar dokunmatik teknolojisiyle birlikte ikiye ayrılıyor. Bunlar fiziksel ve işlevsel tuşlar. Eğer yeni Samsung Galaxy S9 veya S9 Plus sahibiyseniz bu rehberimiz sayesinde sabit tuşların nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Samsung Galaxy S9’da çeşitli fiziksel ve işlevsel tuşlar bulunmaktadır. Her bir tuş telefonun bir noktasında konumlandırılmıştır. Tuşlar çeşitli görevleri yerine getirmektedir. Aşağıdaki bilgiler doğrultusunda tuşların nerede olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenebilirsiniz.

Sabit tuşlar:

Güç tuşu: Akıllı telefonunuzun temel tuşları arasında yer almakla birlikte cihazın açılması ve kapatılmasını sağlar. Bunun yanında güç tuşuyla ekranı açmak ve ekranı kilitlemek mümkündür.

Bixby: S9 ve S9 Plus’ta bulunan Bixby tuşunu sanal asistanla iletişime geçmek için kullanabilirsiniz. Bixby kullanımı internet bağlantısı ve Samsung hesabına sahip olmayı gerektirir.

Ses seviyesi: Cihazın ses seviyesini alçaltmak veya arttırmak için ses açma/kapama tuşu kullanılabilir.

İşlevsel tuşlar:

Göster ve gizle: Navigasyon çubuğunun sabitlenmesi veya gizlenmesi için kullanılır.

Son uygulamalar: Telefonda çalışır vaziyette olan, açık uygulamaların görüntülenmesini sağlar.

Anasayfa: Ana ekrana dönmek için kullanılır. Anasayfa işlevsel tuşuna uzun basılı tutulduğunda Google uygulaması başlatılır.

Geri: Bir önceki alana dönmek için kullanılır.

Fiziksel ve işlevsel tuşların nerede olduğunu ve ne işe yaradığını artık biliyorsun. Konu ile ilgili daha fazla bilgi ve yardım almak için yorum bölümümüzü kullanın.

Aşağıdaki yazımızı inceleyerek cihazda sensör ve göstergelerin nerede bulunduğunu, telefonunuzda hangi özelliklerin yer aldığı bilgisine ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 cihaz yerleşimi nasıl?

Samsung Galaxy S9 ısınma problemleri ve çözümü hakkında bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyin.

Samsung Galaxy S9 ısınma sorunu nedenleri ve çözümü

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -