Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S9 şarj etme ve dikkat edilmesi gerekenler

Samsung Galaxy S9 şarj etme ve dikkat edilmesi gerekenler

- Advertisment -

Samsung Galaxy S9 veya S9 Plus’ı ilk kez kullanmaya başlıyorsanız bu rehberimizden yararlanarak “S9 nasıl şarj edilir, şarj ederken nelere dikkat edilmelidir, şarj etme çeşitleri nelerdir?” sorularını kapsayan başlıklar altında çözüm bulabilirsiniz.

Galaxy S9’u şarj ederken yalnızca Samsung’un onayladığı şarj başlığı, USB kablo ve pilleri tercih etmelisiniz. Bu hususta şarjdan kaynaklı bir problem yaşamanız durumunda ortaya çıkan sorun kullanıcı hatası olarak görülebilir. Bunun yanında şarj cihazıyla telefon birbirine doğru bağlanmalıdır. Yanlış kullanımı garanti kapsamına girmemektedir.

Samsung Galaxy S9 nasıl şarj edilmelidir?

  1. Samsung USB kabloyu adaptöre bağlayın.
  2. Type-C uyumlu USB kablo girişini telefonun alt kısmında bulunan porta takın.
  3. Adaptörü prize takın.
  4. Cihaz tam kapasite dolana kadar şarjda tutun ve ardından aleti prizden çıkarın.

Pilin daha uzun süre gitmesi için ne yapılmalıdır?

Galaxy S9 ve S9 Plus’ta sırayla 3000 mAh, 3500 mAh gücünde pil bulunmaktadır. Gün boyu, ortalama kullanım için yeterlidir, ancak yine de pil tüketimini azaltmak ve şarjın daha uzun gitmesini sağlamak için birtakım önlemler alabiliriz.

S9 ve S9 Plus’ta bakım özelliğini kullanmak ve optimize etmek pil tüketim gücünü azaltır. Cihazı kullanmadığınızda ekranını kapatın. Güç tasarruf modunu etkin hale getirerek arka plan uygulamalarının çalışabilirliğini azaltın. Kullanmadığınız gereksiz uygulamaları kapatın. Wi-fi, konum ve bluetooth özelliklerini kullanmıyorsanız kapatın. Otomatik senkronizasyonu devre dışı bırakın. Ekran parlaklığını azaltın. Telefonda şebeke seviyesinin düşük olduğu durumlarda LTE yerine 3G tercih edin.

Hızlı şarj ve kablosuz şarj nedir?

Hızlı şarj teknolojisi ile cihazınızı daha hızlı şarj edebilir, kablosuz şarj ile ise cihazın arka kısmında bulunan NFC konektörü sayesinde kabloya ihtiyaç duymadan pil dolumu gerçekleştirilebilir.

Şarj hızını nasıl arttırırım?

Şarj hızını arttırmak için Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Gelişmiş Ayarlar’a gidin. Hızlı kablolu şarjı kapalı durumdan etkine getirin. Cihazın hızlı şarj olması için adaptörün hızlı şarj desteği olmalıdır.

Kablosuz şarj etmek için ne yapmam gerekiyor?

Telefonu kablo olmadan şarj etmek için Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil > Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablosuz Şarj’a gidin. Kapalı konumdaki kutucuğa dokunarak etkin hale getirin.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -