Ana SayfaHaberlerFacebook Yeni Kullanıcı Arayüzünü Kullanıcılara Sundu!

Facebook Yeni Kullanıcı Arayüzünü Kullanıcılara Sundu!

- Advertisment -

Facebook mobil arayüzünde değişikliğe gidiyor!

2020 tarihi itibari ile en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan Facebook kullanıcı arayüzünde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Facebook birkaç ay önce mobil uygulamasında daha sade, kullanımı kolay ve beyaz bir arayüz hazırlayarak kullanıcılarına bu deneyimi sunmuştu. İlk olarak Messenger uygulamasında karanlık moda yer veren Facebook sonrasında Facebook Beta ve İnstagram Beta kullanıcılarına da karanlık modu deneme imkanı sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp Beta kullanıcılarına Karanlık Mod uygulamasını deneme şansını veren şirket yakın bir tarihte Facebook arayüzünde de köklü bir değişikliğe gitmeyi planlıyor. WhatsApp Karanlık Modda nasıl kullanılır yazısına gitmek için tıklayınız.

Şimdilik sadece sınırlı sayıda kullanıma sunulan bu arayüzde mavi arka planla ve büyük  beyaz dikdörtgenler şeklinde menüleri sıralamış durumda.

facebook-yeni-arayuz

Masaüstü versiyonunda Beta sürümüne kayıt olan kullanıcılarına yeni tasarımını sunan Facebook hiç beklemeden bir sürpriz daha yapıp Mobil versiyonuna da bir güncelleme getirdi. Yukarıda gördüğünüz gibi eski arayüz (sol) ve yeni arayüz (sağ) seçenekleri arasında isimler olarak bir fark yok fakat tasarım konusunda arka plan mavi renk ile değiştirilirken menüler farklı boyutlarda ve dağınık bir şekilde yerleştirilmiş durumda görünüyor. Facebook yeni güncellemesinde bu değişikliği kullanıcılarına sunarken  herkes tarafından bu güncellemenin alınamayacağını söyleyelim.

Masaüstü cihazlara köklü bir değişim!

Masaüstü tasarımı konusunda geniş kapsamlı bir değişiklik yapan Facebook kullanıcılarına hesaplarına giriş yaptıktan sonra yeni tasarımı denemek isteyip istemediklerini soruyor, yanlışlıkla bunu reddeden kullanıcılar ise eğer beta sürüme kayıtlı ise ayarlar kısmından yeni tasarıma geçtikten sonra tekrar aynı menüler üzerinden eski görünüme geçebiliyor. Yeni arayüzlerini ilerleyen günlerde tüm kullanıcılarına vermesi düşünülürken Facebook cephesinden bir açıklama yapılmış durumda değil. Facebook’un yeni tasarıma geçilmeli mi? Sıkıntıları neler? Kolaylıkları neler? yorumlarda belirtiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -