Facebook üzerinden Whatsapp’a girmek mümkün olacak

-sponsor-

Whatsapp’ı 2014 yılında satın alan dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, uygulama üzerindeki geliştirmelere devam ediyor. Whatsapp uygulamasına artık Facebook üzerinden bağlanabileceğiz. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı ancak aşağıdaki resim Facebook aracılığı ile Whatsapp’a giriş yapma özelliğinin habercisi.

Geçtiğimiz günlerde sizin de bildiğiniz üzere Whatsapp uygulasına Web tarayıcısı üzerinden girebileceğimiz haberini almıştık. Buna ilaveten yeni gelecek özellik sayesinde alpha.whatsapp.com adresine giderek Facebook hesabı ile Whatsapp’ı birbirine bağlayıp hem Facebook hem de Whatsapp mesajlarını görüntüleyeceğiz.

Zannedersek bu yenilik Whatsapp için atılmış en büyük adımlardan biri olacak. Whatsapp’a telefon ve Web tarayıcı dışında Facebook ile gireceğiz. Bu yenilik sayesinde bilgisayar başında olan kullanıcıların Whatsapp eklentisi kurmaya ihtiyacı kalmayacak.

Bir iddiaya göre alpha whatsapp girişi yalnızca çalışanlara açık. Login in via Facebook’a tıkladığımızda herhangi bir entegre işlemi veya bağlantı sağlanmıyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu konuya ilişkin nasıl bir açıklama yapılacak.

whatsapp-facebook-giris

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz