Ana SayfaHaberlerEn çok sevilen telefon artık iPhone değil

En çok sevilen telefon artık iPhone değil

- Advertisment -

Ortalama 10 yıldır Amerika’nın en çok satan telefonu olan iPhone son bir kaç yılda düşüşe geçmişti. Yapılan anketlerde en çok sevilen akıllı telefon olarak birinci sırada yerini yıllarca korumaya devam etti. Ancak yılın en çok satan telefonu koltuğunu Samsung’a kaptırdığı yönünde ki söylentilerden sonra kullanıcılar arasında yapılan ankette de iPhone hayal kırıklığına uğradı. Amerikanın en güvenilir anket şirketinin yaptığı müşteri memnuniyeti anketine göre en iyi telefon modeli Samsung’a ait.

İlginizi çekebilir: Samsung mu iyi iPhone mu?

Gerek tasarımı gerekse kullanım kolaylığı açısında uzun yıllar bir efsane olarak nitelendirilen Apple ürünleri kullanıcısında yarattığı bağımlılık sayesinde sürekli enlerde yer aldı. Örneğin iPhone 5s kullanan biri telefonunu değiştirmek için serinin bir sonraki telefonunu bekler hale geliyordu. Hatta ürünlerinin tanıtımlarından sonra Apple mağazalarının önünde çadır kurup geceleyenlere sıkça şahit olduk. Mükemmellik konusunda takıntılı olan Apple kurucusu Steve Jobs’dan sonra hisselerinde de gerileme görülmüş, iPhone’dan beklentilerde gerilemeye başlamıştı. En iyi akıllı telefon denilince akla gelen iPhone daha sonra Samsung mu iPhone mu kıyaslamalarına girmeye başladı ve şimdi de koltuğunu Samsung’a kaptırdı.

Yapılan müşteri memnuniyeti anketine göre Samsung Galaxy Note 5 86/100 puan ile en iyi telefon seçildi. Her ne kadar aradaki fark çok düşük olsa da aldığı 85/100 puanla iPhone 6 Plus ikinciliğe geriledi. Üstelik listenin devamın da Samsung ürünlerinin başarısı devam ediyor. Zira Samsung S6 edge ve Samsung Note 4 84/100 puanla üçüncü sırada yer alıyor. iPhone 6s ise 83/100 puanla dördüncü sırada.

Hangi telefonu alacağına karar veremeyenlere bu liste oldukça yardımcı olacak gibi. Her ne kadar göreceli olsa da Samsung mu iyi iPhone mu sorusunun cevabı verilmiş gibi. Bakalım önümüzdeki yılların sonucu nasıl olacak?

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -