Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi Redmi Note 5A format nasıl atılır?

Xiaomi Redmi Note 5A format nasıl atılır?

- Advertisment -

Xiaomi Redmi Note 5A, Android 7.1 Nougat işletim sistemiyle çalışan ve gücünü Snapdragon 425’ten alan bir model olmakla birlikte Türkiye’de çok sayıda kullanıcıya sahip olmakla biliniyor. Eğer çeşitli nedenlerden dolayı Redmi Note 5A’ya format atmak, telefonu hızlandırmak istiyorsanız yazımız aracılığıyla nasıl resetleme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Redmi Note 5A’ya format atmak için çok sayıda sebebiniz olabilir. Bunların başında Redmi Note 5A’da donma, yavaşlama, kasma problemlerinin meydana gelmesi, işletim sisteminin çökmesi, desen kilidinin ve pin şifresinin unutulması, virüsün bulaşması, cihazın içerisindeki tüm verilerin kalıcı olarak silinmek istenmesi yer almaktadır.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Redmi Note 5A’ya üç farklı yöntemle format atabilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirmeden önce bilgilendirmede bulunmak gerekirse, Xiaomi Redmi Note 5A’yı fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde içerisinde bulunan tüm veriler -rehber, kullanıcı hesapları, mesajlar, uygulama bilgileri, fotoğraf, video, döküman ve diğer veriler- kalıcı olarak silinecektir. Verilerinizin güvenliği için yedek almanızı şiddetle öneriyoruz.

Uyarı: Format atmadan önce Redmi Note 5A için yedek almalısınız! Aksi halde tüm verileriniz kalıcı olarak silinir ve kurtarılamaz.

Uyarı 2: Format öncesinde işlemin yarıda kesilmemesi için şarj yüzdesini 50 ve üzeri düzeyde tutmalısınız.

Tuşları kullanarak format atma

Bu yöntem telefonun açılmadığı, logoda takılı kaldığı, desen kilidi ve pin şifresinin unutulduğu durumlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Hard resetleme olarak bilinen bu işlem sayesinde kurtarma ekranı üzerinden resetleme gerçekleştirilir.

 • Telefonu kapalı konuma getirin.
 • Ses arttırma ve Güç tuşlarına aynı anda basın.
 • Mi logosunu görünce tuşları bırakın.
 • Ses tuşları yardımıyla “Wipe Reset” üzerine gelin ve “Güç” tuşu ile seçim yapın.
 • “Wipe All Data” (Tüm veriyi sil) üzerine ses tuşları yardımıyla gelin ve “Güç” tuşu ile seçim yaparak onaylayın.
 • “Yes” üzerine gelin ve “Güç” tuşu ile onaylayın.

Ayarlar üzerinden format atma

Xiaomi Redmi Note 5A’yı hızlı ve kolay biçimde formatlamak istiyorsanız Ayarlar menüsünü kullanabilirsiniz. Hard resetleme olarak bilinen bu yolla tüm veriler kalıcı olarak silinir ve cihaz ilk günkü haline döner.

 • Ayarlar > Ek Ayarlar’a gidin.
 • Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya gidin.
 • Telefonu Sıfırla’ya basın.
 • Çıkan uyarı penceresinde “Sonraki Adım”ı seçin.
 • Açılan pencerede “OK” butonuna basın.

Xiaomi Redmi Note 5A’ya format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -
Their key characteristics are ease of use and modest system requirements. mostbet This feature is called Mostbet in-play betting and is available for most sports events. o’yinlarni Mostbet has over 20 titles for lotteries like Keno and Scratch Cards. mostbet uz After installing the application, open it on your Android device. depozitlar uchun