Ana SayfaNasıl yapılır?Whatsapp'ta Mavi Tik işaretini kapatma

Whatsapp’ta Mavi Tik işaretini kapatma

- Advertisment -

Whatsapp’ta mavi işaretli görülmeyi kapatma

   Whatsapp’ta mavi işaret nedir?

Bildiğiniz üzere Whatsapp uygulaması geçtiğimiz günlerde Mavi Tik işaretini getirdi. Bu özellik ile artık kullanıcılar gönderdiği mesajların okunup okunmadığını öğrenebiliyor. Whatsapp’ta mesaj gönderirken bir tane onay işareti mesajın sunucuya gönderildiğini, çift okey işareti ise iletinin kullanıcıya gittiğini belirtiyordu. Yeni gelen mavi tik işareti ise mesajın görülüp görülmediğini gösteriyor.

Whatsapp’ta görüldü özelliğini kapatma, nasıl yapılır?

Whatsapp’taki mavi işaretin güncelleme yapılmadan gelmesi ise kullanıcıları zorunlu olarak bu özelliği kullanmaya zorladı. Whatsapp açığının ortaya çıkmaması, gönderilen mesajın okunup okunmadığının anlaşılmaması için hile hurda işlerin paylaşılmasının önüne geçilmeye çalışıldı. Ancak bazı yöntemlerle Mavi tikten, görüldü işaretinden kurtulmak mümkün. Mesajı okuduğumda görülmemesi için ne yapabilirim? diyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Whatsapp’ta mavi tiki yani görüldü işaretini engellemek ve kaldırmak için program, uygulama bulunmuyor. Ancak Whatsapp’ın bir açığından faydalanarak bu işin üstesinden gelebiliriz.

  1. Whatsapp’ta aldığınız mesajı görülmeden, işaret çıkmadan okumak istiyorsanız öncelikli olarak size gelmiş olan mesajı açmayın. Aynı şekilde Whatsapp’ta konuşma penceresi de açmayın.
  2. Sahip olduğunuz internet paketi (3G) ya da Wi-fi (Kablosuz bağlantı)’yi kapatın. Alternatif olarak telefonu uçak moduna da alabilirsiniz. Böylelikle bağlantınız kesilecektir.
  3. Eğer internet bağlantığınızın olduğuna dair bir simge çıkmıyorsa ve bağlantının kesildiğinden eminseniz size gelen mesajı okuyabilirsiniz.
  4. İş yalnızca bununla sınırlı kalmıyor. Bağlantıyı açtığınızda mesaj okunduğundan dolayı görüldü işareti çıkacağı için internet yokken okuduğunuz mesajı silerek çöp kutusuna taşıyın.
  5. Whatsapp’ı kapatın ve internet bağlantınızı tekrar aktif hale getirin.

Bu tekniği kullanarak Whatsapp mesajlarını okuduğunuzu karşı taraf öğrenemeyecek. Bu çözüm metodu hızlıca yapabileceğiniz bir hamle olmazsa bile sizin için önem teşkil eden durumlarda oldukça faydalı. iOS, Windows Phone ve Android cihazlarda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -