Whatsapp’ın bilinmeyen özellikleri

-sponsor-

Whatsapp uygulaması dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve iletişim araçlarından bir tanesi. Yani Whatsapp’ı dünya genelinde akıllı telefona sahip çoğu insan kullanıyor. Ancak bazı Whatsapp özellikleri kimilerince çok az biliniyor veya bilinmiyor. Dilerseniz Whatsapp’ın gizli özelliklerine, bilinmeyenlerine, hilelerine ve ipuçlarına göz atlaım.

Bu yazıda neler okuyacağız?

Son görülme tarihini gizleyin

Whatsapp’ta son görülme özelliğini kapatarak karşınızdaki kullanıcının mesajı gördüğünüzü görmesini engelleyebilirsiniz. Whatsapp’a en son girme tarihinizi saklamak istiyorsanız Hesap > Gizlilik > Son Görülme adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Whatsapp’ı şifreleyin

Whatsapp’a kilit koyarak başkalarının mesajlarınızı okumasını engelleyebilirsiniz. Whatsapp Lock isimli uygulamayı cihazınıza indirerek Whatsapp’ı şifreleyebilir, oluşturduğunuz özel şifreyle yalnızca siz giriş yapabilirsiniz.

Numaranızı değiştirin

   Yeni bir telefon aldıysanız Whatsapp’a girebilmek için silip baştan yüklemenize gerek yok. Ayarlar > Hesabım > Numaramı Değiştir bölümünden sahip olduğunuz yeni numarayı tanımlatabilir, Whatsapp yeni numaranızla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Profil resminizi koruyun

Profil resminizi rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerin görmesini engellemek istiyorsanız Ayarlar > Hesabım > Gizlilik’e gelerek Profil’in kime görüneceğini ayarlayabilirsiniz.

PDF, ZIP ve Apk uzantılı dosya gönderin

Whatsapp’ta karşı tarafa her uzantıdan dosya gönderebilmek mümkün değil. Ancak Android cihaza sahip kullanıcılar indireceği Whats Packed 2 Ads uygulaması ile birbirlerine PDF, Zip, Apk ve office dosyaları gönderebilir. Ancak gönderme işlemini gerçekleştirebilmek için her iki kullanıcının da cihazında bu uygulamanın olması şart.

Silinen mesajları geri getirme

Whatsapp’ta yanlışlıkla sildiğiniz mesajları geri getirmeniz mümkün. Silinen mesajları geri getirmek için Whatsapp’ı silin ve tekrar yükleyin. Eski mesajlarınız otomatik olarak geri yüklenecektir.

Kısayol oluşturun daha hızlı iletişime geçin

Whatsapp’ta biriyle konuşmak için uygulamayı sürekli baştan açmanıza gerek yok. Whatsapp’ın kısayol özelliğini kullanarak konuşmak istediğiniz kişiye daha hızlı mesaj gönderebilirsiniz. Konuşmanın üzerine uzun süre basılı tutarak karşınıza çıkacak pencereden “Sohbet kısayolu ekle” özelliğine dokunun. Mesajlaşmak istediğiniz kişi ana ekrana kaydedilsin.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz